Imazhet e para të Hyundai Elantra N Line.

Kompania Hyundai Motor ka publikuar imazhet dhe videot e para të sedanit Hyundai Elantra N Line. Brand-i Hyundai N është përgjegjëse për versionet e përmirësuara të modeleve në seri dhe modeli Elantra nuk bёri përjashtim dhe u përmirësua. Sipas njoftimit të zyrёs sё shtypit të kompanisë, Elantra N Line ndryshon nga sedani në seri nga rregullimet e përmirësuara të shasisë dhe theksimeve të veçanta në dizajn.


Por intriga kryesore nuk është në këto theksime, të cilat ende fshihen nga pellicola kamufluese, por është në motor. Sedanet e zakonshme Elantra të gjeneratës së shtatë, të cilat u prezantuan раk kohë më parë, kanë motorë 1.6 litra (kapacitet 120 kuaj fuqi) dhe 2.0 litra (kapacitet 149 kuaj fuqi). Por motori Elantra N Line, sipas zyrёs së shtypit të kompanisë, do të jetë turbo, por detajet nuk janë zbuluar ende.


Ndoshta nën kofanon e Elantra N Line do të jetë turbomotori Theta II 2.0T-GDI me kapacitet 249 kuaj fuqi ose versioni i tij i përmirësuar Theta II 2.0T-GDI PP me kapacitet 275 kuaj fuqi. Këto motorë, në kombinim me një kuti shpejtësie mekanike me 6 marshe, përdoren në hatchback-un e përmirësuar i30 N. Por ekzistojnë mundësi të tjera të motorit në arsenalin Hyundai Motor.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër