Hyundai Santa Cruz 2023 merr një çmim të lartë dhe një version të ri të natës

Hyundai ka njoftuar disa përditësime për pickup-in kompakt Santa Cruz për vitin 2023.
Çmimi bazë është rritur 1010 dollarë, por ka veçori të reja standarde të ndihmës për shoferin.
Një model Night me veshje të zezë i bashkohet linjës dhe fillon nga 37,105 dollarë.

Kamioni kompakt i Hyundai, Santa Cruz, po hyn në vitin e dytë të modelit me disa përditësime dhe çmime të reja, më të larta. Modeli bazë SE rritet me 1010 dollarë dhe tani fillon nga 26,745 dollarë, por përfiton nga disa veçori të reja standarde të ndihmës për shoferin. Dhe një nivel i zbukurimit të natës i bashkohet formacionit me një pamje të errët, duke filluar nga 37,105 dollarë.

Monitorimi i pikave të verbër dhe alarmi për trafikun e pasmë janë përfshirë tani në bazën SE; këto veçori ishin më parë të disponueshme vetëm në SEL dhe më lart. Modeli i Santa Cruz SEL 2023 (29,085 dollarë) është rritur me vetëm 150 dollarë, ndërsa SEL Premium (37,425 dollarë) është rritur me 1220 dollarë dhe Limited më i lartë (41,615 dollarë) është rritur 150 dollarë.

Niveli i veshjes Night është i ri dhe, me 37,105 dollarë, tani është versioni më i lirë i Santa Cruz me turbocharged opsional 2.5 litra katërshe. Modelet SEL Premium dhe Limited gjithashtu kanë këtë motor, dhe të gjitha modelet turbo vijnë standarde me lëvizje me të gjitha rrotat. Siç mund të prisnim nga këto lloj paketash me pamje të errët, dekorimi i Natës përfshin gjithashtu rregullime të tilla si dekorimi i grilës së errët, rrotat e zeza 20 inç, kapakët e pasqyrave të zeza dhe dorezat e dyerve dhe hapat anësore.

Me platformën e tij unibody të përbashkët me crossoverin Tucson, Santa Cruz hyri në një segment të ri të kamionçinës kompakte kur u lançua vitin e kaluar së bashku me rivalin e tij më të afërt, Ford Maverick. Deri më tani, Ford po mposht Hyundai-n në garën e shitjeve, me Maverick duke lëvizur 38,753 njësi gjatë gjysmës së parë të 2022 dhe Santa Cruz duke shitur 18,203 njësi gjatë të njëjtës periudhë kohore. Do të shohim se si do të vazhdojë të luhet ky rivalitet ndërsa të dy hyjnë në vitin e modelit 2023; nga ana e tij, Maverick shtoi gjithashtu një zbukurim të ri për vitin e ri të modelit, Tremorin e orientuar drejt rrugës.

‹ Postimi i mëparshëm
Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur