Horoskopi për muajin Shkurt 2019

Yjet parashikojnë se muaji Shkurt do të jetë i vështirë. Mund të shfaqen raste të paplanifikuara që duhet të përfundojnë shumë shpejt. Gjatë gjithë muajit duhet të jeni gati për surpriza të ndryshme dhe menjëherë t'i përgjigjeni atyre.

Për të përmirësuar atmosferën në shtëpi dhe për të sjellë ndryshime të këndshme në jetë, merruni me riparimin e banesave, një garazh ose makinën tuaj.

Ditët e favorshme të muajit shkurt: 6, 7, 13, 14, 15, 21, 22. Këto ditë janë të përshtatshme për blerjen e një makine ose një garazhi dhe për udhëtime.

Ditët e pafavorshme: 3 shkurt, 11, 19, 27. Këto ditë, përmbahen nga udhëtimi, përpiquni të shmangni blerjet e shtrenjta.

Dashi

Shkurti për Dashin mund të jetë shumë i mirë. Çdo ditë, Dashi do të ndjejë një rritje të fuqisë, entuziazmit, gatishmërinë për aventura dhe projekte të reja. Ky është muaji i duhur për udhëtimin në distancë të gjatë me makinë. Blerja e një makine të shtrenjtë duhet të jetë e suksesshme!

Demi

Shkurti është një periudhë harmonike për Demin, e lidhur me aktivitetet profesionale, me aftësinë për të rritur të ardhurat e tyre. Një kohë e mirë për të blerë një makinë, por ju duhet të shpenzoni pak më shumë para për të blerë se sa keni planifikuar.

Binjakët

Për Binjakët, Shkurti është një periudhë e mirë, veçanërisht për udhëtime dhe njohje të reja. Edhe njohjet romantike të papritura janë të mundshme. Këtë muaj ju mund të vendosni të shisni makinën tuaj dhe të filloni të zgjidhni një të re, por është më mirë ta shtyni blerjen.

Gaforrja

Në shkurt Gaforrja duhet të monitorojë nga afër shëndetin, të përpiqet të mbajë një mënyrë jetese aktive. Ndoshta do të duhet të zotërojë një lloj të ri aktiviteti, të tregojë këmbëngulje dhe guxim. Me makinën, duhet të jeni të kujdesshëm dhe të shmangni rrugët e rrezikshme malore!

Luani

Shkurti është një muaj i rehatshëm për shëndetin e Luanit, i cili do ta lejojë atë të jetë energjik, të shkëlqejë me talentet e tij. Një kohë e duhur për të blerë një pronë ose makinë. Ata Luanë që nuk kanë patentë shoferi, shkurti është ideal për fillimin e autoshkollës.

Virgjëresha

Në shkurt Virgjëresha duhet të kujdeset për gjendjen e saj shëndetësore dhe emocionale. Këtë muaj, do të ketë shumë gjëra dhe takime të ndryshme, me konflikte të mundshme. Për të kapërcyer me sukses këtë periudhë, ju duhet të qëndroni të qetë dhe të konsideroni seriozisht çdo hap. Muaji i papërshtatshëm për blerjen e një makine, ju mund të mashtroheni!

Peshorja

Shkurti është një muaj i favorshëm për Peshoren, si në aspektin e shëndetit, ashtu edhe në manifestimin e aftësive të tyre krijuese. Udhëtimi me makinë, komunikimi me njerëz të ndryshëm do të jetë e dobishme për Peshoren për reflektim dhe zhvillim personal. Në shkurt, Peshorja duhet të mendojë për blerjen e një makine të re, vetëm që duhet t'i qaseni blerjes me mençuri.

Akrepi

Shkurti për Akrepin mund të jetë dinamik dhe i paparashikueshëm. Kjo është një kohë e mirë për blerjet e shtrenjta: apartamente apo makina. Akrepi do të ketë një shije për një jetë të pasur dhe të bukur, pasi ai do të jetë i suksesshëm në drejtim të fitimit të parave. Sidoqoftë, Akrepi ende duhet të frenojnë emocionet e tyre, të tregojë diplomacinë, veçanërisht në trajtimin me të dashurit.

Shigjetari

Për Shigjetarin, shkurti mund të jetë shumë i suksesshëm nëse merr iniciativën dhe bën njohje të reja për të arritur qëllimet e tij. Blerja e një makine këtë muaj nuk është më e mira për të bërë. Jini të kujdesshëm dhe të vëmendshëm kur udhëtoni me makinë!

Bricjapi

Në shkurt, Bricjapi duhet t'i kushtojë më shumë vëmendje familjes së tij. Do të jetë e nevojshme t'i kushtohet vëmendje shëndetit të të dashurve të tyre, veçanërisht gjeneratës së vjetër. Nëse planifikoni një udhëtim të gjatë, atëherë bëjeni atë me familjen. Për rrugën, zgjidhni rrugët e sigurta, mos merrni me vete ngarje të shpejtë.

Ujori

Ujori shkon në objektiv dhe muaji do t’i lejojë të ndërmarrë një tjetër hap përpara. Në shkurt, Ujori do të bëjë një përshtypje të gjallë mbi të tjerët. Ujori do të dëshirojë të provojë çdo gjë të re, të bleji një makinë të re tek Konçensionari, të shkoji në një udhëtim me një drejtim të ri dhe kështu me radhë. Besoni dëshirat tuaja, gjithçka do të jetë mirë!

Peshqit

Për Peshqit, muaji i fundit i dimrit duhet të jetë aktiv. Ju mund të shkoni në një udhëtim emocionues me miqtë apo familjen. Kjo është një periudhë e mirë për të filluar një aktivitet të ri perspektivash. Megjithatë, gjërat më të rëndësishme bëhen më mirë pas 9 shkurtit, pasi në 8 ditët e para të muajit ekziston një probabilitet dështimi i lartë. Kjo vlen edhe për blerjen e një makine!

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër
Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur