Horoskopi për muajin Mars 2019

Muaji Mars është koha më e mirë për të vendosur rendin në biznes, në marrëdhëniet personale dhe të bërit biznes.

Për ta bërë këtë një muaj të mirë, duhet të jeni fleksibil dhe kreativ. Në shumë raste, do të duhet të kërkoni zgjidhje të reja. Nëse vazhdoni të zbatoni metodat e vjetra për të zgjidhur problemet tuaja, atëherë mund të hasni vështirësi serioze! Largohuni nga kujtimet e pakëndshme dhe mendimet shqetësuese, ato do t'ju pengojnë të ecni përpara. Marsi 2019 është i përkryer për ndryshimin e një makine, për blerjen e garazhit, për të studiuar në një autoshkollë.

Ditët e preferuara të marsit: 1, 2, 11, 13, 20, 22, 30. Këto ditë janë shumë të përshtatshme për çdo blerje, për udhëtime me makinë, për fillimin e një biznesi të ri. Ditë të pafavorshme: 6, 10, 12, 21, 27, 31. Në këto ditë, ka një rrezik për udhëtimin në distanca të gjata, ndoshta një numër i madh i aksidenteve! Kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të largoheni nga shtëpia, ju duhet të jeni sa më të kujdesshëm që të jetë e mundur!

Dashi

Mars 2019 për Dashin do të jetë e vështirë. Gjërat do të lëvizin ngadalë, intriga, biseda të pakëndshme janë të mundshme. E gjithë kjo duhet të jetë e lehtë për t'u kuptuar dhe për të nxjerrë përfundimet e nevojshme! Nëse e kuptoni saktë problemin, mund të merrni masat e nevojshme dhe çdo gjë do të jetë mirë. Në mars, Dashi nuk dëshiron të blejë një makinë të re, të gjitha blerjet duhet të shtyhen për një kohë tjetër. Është më mirë të shkosh në një udhëtim interesant me miqtë apo familjen!

Demi

Pothuajse gjatë gjithë muajit mars, sfera emocionale e Demit do të jetë e paqëndrueshme dhe dëshirat dhe disponimi shpesh do të ndryshojnë. Mund të ketë konflikte me miqtë ose partnerët financiarë. Mund të ketë shpenzime të paplanifikuara. Kjo është një kohë e keqe për blerjet e shtrenjta! Në muajin mars, Demi është më mirë për të bërë një riparim të vogël ose modifikime makinës suaj, pa investuar shumë para në të. Udhëtimet e gjata në mars nuk do të sjellin shumë kënaqësi.

Binjakët

Për Binjakët, marsi 2019 mund të shoqërohet me avancimin e karrierës, me zgjerimin e aftësive të tyre profesionale. Marsi është i përshtatshëm për Binjakët për të blerë një makinë të re, por yjet rekomandojnë që të mos nxitoheni, por t'i qaseni zgjedhjes me shumë kujdes dhe kërkesa. Konsultohuni me ekspertë, mblidhni informacion të plotë dhe vetëm pas kësaj të merrni vendimin përfundimtar për blerjen!

Gaforrja

Gaforret në Mars duhet të jenë të kujdesshëm. Kjo vlen për absolutisht çdo gjë! Ju duhet të trajtoni me kujdes financat tuaja, të bëni njohje të reja me kujdes, të përdorni kujdesin kur udhëtojnë me makinë, e kështu me radhë. Ky muaj mund të jetë i suksesshëm për Gaforret, të cilët do të jenë të vëmendshëm në të gjitha çështjet. Mos harroni se kur blini një makinë apo garazh, mund të mashtroheni! Kjo nuk do të thotë që ju nuk keni nevojë për të blerë ndonjë gjë, vetëm çdo blerje duhet të bëhet pa rrezik dhe duhet menduar mirë.

Luani

Zakonisht Luanët përpiqen të arrijnë shpejt qëllimet e tyre, por tani yjet rekomandojnë që Luanët të ndalojnë pak. Nuk ka nxitim për të marrë vendime në Mars, çdo vendim duhet të jetë menduar shumë mirë. Fillimi i muajit mund të jetë i vështirë financiarisht, por deri në fund të muajit situata duhet të kthehet në normale, prandaj është më mirë të planifikoni blerjen e makinave në fund të marsit. Për të udhëtuar me makinë, Luanët duhet të zgjedhin rrugë të sigurta.

Virgjëresha

Marsi është një muaj interesant dhe pozitiv për Virgjëreshën. Ajo duhet të sjellë perspektiva të mira për zhvillimin e partneriteteve, karrierave ose aktiviteteve sociale. Virgjëresha ka çdo mundësi për të arritur famë dhe sukses financiar në muajin Mars. Të njohurit e rinj duhet të jenë të dobishëm. Gjysma e parë e muajit është e përshtatshme për punë të frytshme dhe në gjysmën e dytë ju mund të shkoni në një udhëtim emocionues me makinën tuaj.

Peshorja

Marsi 2019 për Peshoren nuk është një periudhë shumë harmonike, por e qetë. Potenciali energjetik do të jetë i paqëndrueshëm, kështu që Peshorja do të përpiqet të udhëheqë një jetë të qetë dhe të shmangë aktivitetin e fuqishëm. Në mars, disa nga Peshoret do të duhet të kalojnë shumë kohë me përgjegjësitë e tyre familjare, të kujdesen për prindërit e tyre, duke u marrë me disa nga problemet e tyre. Kohë e mirë për të parë reklamat për shitjet e makinave, ndoshta ju do të donit diçka.

Akrepi

Në mars, për Akrepi në radhë të parë është dashuria dhe punët e familjes. Në çështjet profesionale, gjithçka do të jetë e qetë dhe nuk priten ndryshime të mëdha. Pothuajse të gjithë Marsin, Akrepi do të jetë në një nivel të lartë të energjisë, e cila do t'i lejojë ata të operojnë me sukses në drejtime të ndryshme dhe të arrijnë qëllimet e tyre, pa harruar t'i kushtojnë vëmendje personave të ngushtë dhe të afërmëve të tyre. Akrepi mund të ketë një dëshirë të madhe për të blerë një makinë apo apartament të ri, por është më mirë të mos e bëni këtë në muajin Mars, ky muaj është më i përshtatshëm për një udhëtim romantik.

Shigjetari

Për shumicën e Shigjetarëve, muaji Mars do të jetë i suksesshëm, ata do të jenë në gjendje të arrijnë sukses në çdo biznes, falë ndihmës së miqve dhe të afërmve. Sidomos i suksesshëm do të jetë gjysma e dytë e muajit. Në mars, Shigjetari do të jetë në gjendje të gëzojë lumturinë familjare, të përjetojë gëzimin e komunikimit me të dashurit. Kjo është një kohë e mirë për t'u martuar, për të krijuar një biznes, për të blerë një apartament ose një makinë. Nëse nuk planifikoni të blini një makinë të re, atëherë përshtatuni me makinën tuaj.

Bricjapi

Për Bricjapin, mars 2019 është një periudhë harmonike për të komunikuar me të afërmit ose miqtë. Kjo është një kohë e favorshme për realizimin e aftësive të tyre krijuese. Gjatë tërë muajit Bricjapi do të ndiejë një rritje të fuqisë dhe energjisë. Bricjapët duan të shpenzojnë shumë para dhe t'u tregojnë të tjerëve suksesin e tyre, por jo që të jenë në borxh më vonë, ju duhet t'i ndaloni këto dëshira. Blerja e një garazhi apo makine është më mirë të mos i planifikosh për muajin mars. Kur udhëtoni me makinë duhet të jeni të kujdesshëm!

Ujori

Marsi për Ujorët mund të jetë shumë pozitiv. Shumë prej tyre do të jenë në gjendje të kenë sukses financiarisht; ju duhet vetëm të besoni intuitën tuaj për investime dhe blerje fitimprurëse. Ujorët do të jetë në gjendje për të realizuar planet e tyre afatgjata që lidhen me familjen, pasuritë e patundshme ose blerjet e makinave. Ujori do të jetë i gatshëm të ndihmojë të gjithë ata që u bëjnë thirrje atyre. Shfaqja e bujarisë dhe dhembshurisë do të tërheqë simpatinë e shumë njerëzve. Në mars, Ujori mund të udhëtojë me siguri në makinën e tij, rreziqet në rrugë nuk priten.

Peshqit

Për Peshqit, Marsi është periudha më e favorshme e vitit, ata do të jenë energjikë, të gëzuar dhe të shoqërueshëm, por është e këshillueshme që të mos lejojnë stres të madh fizik dhe psikologjik. Mundohuni të pushoni më shumë dhe mos harroni për përfitimet e një gjumi të plotë! Personaliteti i ndritur mund të ndihmojë Peshqit për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve, për të bërë njohje të rëndësishme dhe për të përmbushur dëshirat. Kjo periudhë mund të jetë interesante për takime romantike dhe udhëtime, të suksesshme për të bërë transaksione të pasurive të patundshme ose për të blerë një makinë të re.

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër