Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin Tetorit 2019

Nëse presim vetëm motin e keq, trishtimin dhe problemet nga vjeshta e tetorit 2019, atëherë gjithçka do të jetë kështu. Por është më mirë të akordoheni pozitivisht, atëherë çdo dështim, problem dhe mot i keq mund të kalojë plotësisht pa u vënë re! Dhe atëherë ndryshimet në jetë do të jenë vetëm të mira, veçanërisht në sferën personale dhe financiare. Në fakt, tetori është një muaj ndryshimesh dramatike. Ndryshimet mund të ndodhin në të gjitha fushat e jetës — duke punuar, të dashur dhe financiare. Këshillohet të filloni një mënyrë jetese të shëndetshme, të bëni përmirësim në shtëpi, të rregulloni makinën tuaj dhe të shkoni në një udhëtim në vende të panjohura.

Yjet parashikojnë që në tetor 2019, shoferet do të gjejnë shumë udhëtime interesante për punët personale dhe të punës. Njerëzit e vetmuar gjatë një udhëtimi mund të takojnë një të dashur. Dhe nuk do të jetë thjesht një aventurë, por një ndjenjë e vërtetë dhe e fortë.

Nëse planifikoni të lidhni kontrata biznesi dhe marrëveshje tregtare në tetor, atëherë e gjithë kjo do të funksionojë mirë, me kusht që të veproni ngadalë. Mos dyshoni në forcën tuaj, atëherë të gjithë njerëzit përreth jush gjithashtu do të besojnë në ju. Astrologët këshillojnë që në tetor të jenë veçanërisht të vëmendshëm ndaj kolegëve në punë, është e nevojshme të përpiqeni të shmangni grindjet dhe konfliktet, pasi pasojat mund të jenë shumë të pakëndshme.

Ditët e favorshme: 2, 5, 8, 10, 11, 16, 18, 24, 31. Në tetor ka disa ditë të mira që janë të përshtatshme për të marrë provime, për data romantike, për blerjen ose shitjen e një makine, për fillimin e një biznesi të ri.

Ditët e pafavorshme: 6, 12, 14, 20, 27. Këto ditë, ju duhet të jeni më të vëmendshëm ndaj gjithçkaje që ju rrethon në jetë. Shoferët duhet te jenë shumë te kujdesshëm në rrugë, sidomos në kohë shiu ose bubullimash. Nëse keni mundësinë të mos shkoni askund këto ditë, atëherë veproni kështu!

Dashi

Në parim, jeta e përfaqësuesve të kësaj shenje në tetor do të jetë e qetë, por herë pas here kjo paqe do të shqetësohet nga telashet e vogla. Harmonia dhe paqja janë shumë të mira, vetëm Dashi nuk është mësuar të jetojë i qetë. Kokëfortësia është pikërisht ajo që më së shpeshti krijon probleme për Dashin. Harmonia dhe stabiliteti i përgjithshëm i tetorit do të shkelen nga dëshira e Dashit për t'i nënshtruar të gjithë rreth mendimit të tij. Është për këtë arsye që mund të ndodhin konflikte dhe probleme me njerëzit përreth jush. Tek shoferët e Dashit në tetor, mund të shfaqen vështirësi në vendkalimet për këmbësorë sepse nuk është gjithmonë e mundur të merret me mend manovrën që një këmbësor dëshiron të bëjë. Vetëm në rastin, para kalimeve të këmbësorëve rekomandohet të ulni shpejtësinë!

Demi

Për Demin, tetori mund të jetë një muaj i vështirë në të cilin stabiliteti dhe qetësia e tyre mund të shkelen nga rrethana të ndryshme. Kjo mund të jetë për shkak të një ndryshimi në ritmin e zakonshëm të jetës, një ndryshim të punës, një ndryshim në një profesion ose një pozicion ose ndoshta edhe një zhvendosje në një qytet ose vend tjetër. Kjo është arsyeja pse yjet nuk e rekomandojnë Demin në tetor të angazhohet në punë që lidhen me saktësinë ose llogaritjet. Tetori është gjithashtu një muaj i keq për blerje të shtrenjta. Blerja e një makine definitivisht shtyhet më mirë në një kohë tjetër. Zgjidhja më e mirë në këtë kohë do të ishte riparimi i banesës ose makinës. Në përgjithësi, çdo punë fizike do të jetë shumë e dobishme për Demin në tetor.

Binjakët

Tetori 2019 do të jetë një periudhë e vërtetë e krijimtarisë për Binjakët. Në Tetor, Binjakët do të jenë në gjendje të realizojnë të gjitha talentet dhe aftësitë e tyre natyrore. Ekziston një shans për të realizuar edhe planet më të mëdha dhe më të pabesueshme. Falë mundësive që do të jenë në tetor, Binjakët do të jenë në gjendje të marrin një rezultat të mirë në të gjitha fushat e jetës. Drita e veçantë dhe ndjenja e lumturisë nuk do të lënë Binjakët gjatë gjithë tetorit dhe do t'u japë atyre më shumë forcë dhe energji. Tetori është i përshtatshëm për blerjen e një makine të re, të jashtmit nuk do t'ju kërkohet të zgjedhin dhe blejnë, Binjakët do të jenë në gjendje të marrin vendimet e tyre. Dhe ky vendim do të jetë patjetër i duhur!

Gaforrja

Për Gaforren, ky muaj mund të jetë shumë i përshtatshëm për aventura dhe kënaqësi romantike. Në Tetor, Gaforrja do të ndjejë jetën me energji të përtërirë dhe do të jetë në gjendje të zbulojë papritur cilësi të reja brenda vetes që do të rezultojnë jo vetëm të këndshme, por edhe të dobishme. Tetori do të jetë një muaj shumë i rëndësishëm për Gaforren për jetën e tij personale, është mjaft e mundur fillimi i një marrëdhënie të re që do të rezultojë të jetë serioze. Në jetën e familjes së Gaforres, romanca mund të kthehet përsëri, gjë që do t'i bëjë marrëdhëniet midis bashkëshortëve më të ngrohta dhe më shumë besuese. Gjëja kryesore për drejtuesit e Gaforres është të mos tejkalojnë shpejtësinë e lejuar dhe të mos përpiqen të kapërcejnë të gjithë. Vetëm ky muaj do të kalojë pa telashe në rrugë.

Luani

Në tetor, Luani duhet të presë surpriza, veçanërisht në sektorin financiar. Gjëja kryesore është të mos ndaleni dhe të vazhdoni të bëni atë që bëni, atëherë fati nuk do të largohet nga ju. Në parim, një periudhë e favorshme do të vijë për Luanin. Fati mund të jetë i papritur dhe mund t'ju ofrohet ajo për të cilën keni ëndërruar kaq gjatë. Sidoqoftë, vetëm ata Luanë që do të tregojnë aftësitë e tyre në maksimum do të jenë në gjendje të përfitojnë nga mundësia e lumtur dhe do të jetë shumë më e vështirë ta bëni këtë sesa duket në shikim të parë. Prandaj, në tetor Luani nuk duhet të pushojë, është koha për të përqendruar të gjitha përpjekjet në punë. Për drejtuesit e Luanit, ky nuk do të jetë muaji më i lehtë. Probleme të ndryshme mund të priten në rrugë: këmbësorë të papritur, riparim rruge, drejtues nervozë të makinave fqinje, etj. Jini shumë të kujdesshëm!

Virgjëresha

Tetori do të jetë një muaj i qetë për vajzat, pa ndryshime të rëndësishme. Për këtë arsye, përfaqësuesit e kësaj shenje mund të përqendrohen në familje ose të bisedojnë me miqtë. Një komunikim i tillë do të jetë shumë i dobishëm sepse të dashurit do të jenë në gjendje të ndihmojnë me këshilla, nëse është e nevojshme. Ndiqni këshillat e të tjerëve, kjo do t'ju ndihmojë të merrni vendimin e duhur, për shembull — në zgjedhjen e një makine të re. Në tetor, Virgjëresha duhet të ketë frikë nga emocionet e forta. Mundohuni të hiqni qafe agresionin tuaj me ndihmën e aktivitetit fizik: ngisni një biçikletë, vraponi në mëngjes, bëni ushtrime etj. Ndërsa drejtoni makinën tuaj, në asnjë rast mos u hutoni nga mendimet dhe veprat e jashtme. E gjithë vëmendja juaj duhet të përqendrohet vetëm në vëzhgimin e rrugës!

Peshorja

Para Peshorjes, mund të hapen mundësi plotësisht të reja dhe perspektiva profesionale. Ju mund ta gjeni veten në qendër të ngjarjeve interesante. Astrologët besojnë se jeta e Peshores në tetor mund të ndryshojë drejtim dhe ju duhet të përgatiteni për veprime të reja dhe të papritura, veçanërisht në lidhje me jetën personale. Në fushën e financave, gjithçka do të jetë e qëndrueshme. Në tetor, ju mund të mendoni se ka ardhur koha për të blerë një makinë të re. Mos nxitoni për zgjedhjen, përpiquni të merrni parasysh me kujdes të gjitha opsionet, të këshilloheni me të afërmit. Në tetor, drejtuesit e peshave duhet të jenë më të vëmendshëm ndaj dimensioneve të makinës së tyre. Kjo kryesisht ka të bëjë me parkimin. Ekziston një rrezik i vërtetë për të gërvishtur makinën e dikujt tjetër dhe kjo makinë, për fat të keq, do të jetë shumë e shtrenjtë.

Akrepi

Këtë muaj, Akrepat do të pësojnë ndryshime të papritura, përfshirë një mistike. Dëgjoni shenjat e fatit, ëndrrat dhe shenjat: ato do të ndihmojnë për të kuptuar një situatë të vështirë dhe për të marrë vendimin e duhur. Në tetor, Akrepat do të jenë me fat në biznes nëse mësojnë të besojnë zërin e tyre të brendshëm. Muaji do të mbushet me udhëtime, udhëtime pune, ngjarje të ndryshme dhe festa. Në gjysmën e dytë të tetorit, Akrepët mund të kenë një ndryshim vendbanimi ose një ndryshim të mprehtë në aktivitet. Mundohuni t’i besoni intuitës suaj dhe të mos jeni me nxitim, atëherë fati do të jetë në anën tuaj dhe ju mund ta kuptoni saktë situatën. Pronarët e makinave duhet të kontrollojnë gjendjen e gomave, mbase është koha t'i ndryshoni ato. Në përgjithësi, do të jetë e dobishme të vizitoni një shërbim të makinave për parandalim.

Shigjetari

Këtë muaj, Shigjetari duhet të jetë i vëmendshëm ndaj humorit të tyre. Do të duhet të bëjmë përpjekje për të luftuar emocionet e këqija dhe për të parandaluar konfliktet, veçanërisht me të afërmit. Astrologët gjithashtu rekomandojnë Shigjetarin të mos bëjë konkluzione të parakohshme për njerëzit, ju mund të duhet të ndryshoni mendimin tuaj në të ardhmen. Mos kini frikë të filloni biznes të ri, mbase një mësim i ri do t'ju ndihmojë të ndjeheni të lumtur. Astrologët nuk këshillojnë përfaqësuesit e kësaj shënje në tetor të përpiqen të marrin përpara dikë në një karrierë apo biznes. Tetori është një muaj i keq për rrezikun! Është më mirë të bëni qetësisht atë që doni. Nëse keni ndërmend të blini një makinë të re, atëherë mos e bëni këtë në tetor.

Bricjapi

Në Tetor për Bricjapin është e rëndësishme për të mësuar se si të japin përparësi të duhur në të gjitha çështjet dhe të drejtojnë energjinë e tyre vetëm në zgjidhjen e problemeve me të vërtetë të rëndësishme. Çdo mendim dhe veprim i Bricjapit duhet të ketë për qëllim krijimin e një atmosfere të favorshme në shtëpinë e tyre. Vlen të kujtohet se çdo mendim në këtë kohë është material, kështu që mos i dëshironi diçka të keqe dikujt që e njihni. Shumë shpejt, mendime të tilla mund të kthehen kundër Bricjapëve! Disa Bricjapë do të jenë në gjendje të përmbushin ëndrrën e tyre dhe të blejnë një makinë të re të shtrenjtë, ky muaj është shumë i përshtatshëm për këtë. Mos u shqetësoni për çështje financiare, do të jeni të kënaqur me blerjen tuaj për një kohë të gjatë dhe paratë janë vetëm para!

Ujori

Tetori për Ujorin do të jetë një periudhë e suksesshme në aspektin material. Shumicën e planeve, Ujori do të jetë në gjendje ta zbatojë në tetor, madje edhe ato që dukeshin të ndërlikuara më parë. Sidoqoftë, duhet të keni kujdes me marrëveshje të ndryshme! Kur blini një makinë, mashtrimi nga shitësi është i mundur, jini shumë të kujdesshëm dhe kontrolloni të gjitha informacionet. Në tetor, Ujori ka të ngjarë të trashëgojë ose të fitojë llotarinë, astrologët besojnë se përfaqësuesit e kësaj shenje do të shoqërohen me fat të madh gjatë gjithë muajit. Drejtuesit e Ujorit bëjnë më mirë të shmangin rrugët e ngushta dhe lumenjtë malorë në tetor. Mundohuni të udhëtoni në rrugë të gjera, me shumë korsi.

Peshqit

Pothuajse gjatë gjithë tetorit, Peshqit do të duhet të zgjidhin probleme të ndryshme. Këto mund të jenë probleme në marrëdhëniet me ekipin, me vartësit, në marrëdhëniet me partnerët ose klientët, me miqtë ose të afërmit. Rrethana të ndryshme negative mund të lindin vazhdimisht që ndërhyjnë në ndjenjën e qetësisë dhe harmonisë. Shumica e parave që fitoni do të shkojnë për të zgjidhur problemet familjare. Nëse nga fillimi i muajit nuk planifikoni të gjitha shpenzimet e mundshme, atëherë deri në fund të muajit do të ketë shumë pak para dhe do të duhet të kurseni. Sigurisht, në një situatë të tillë, nuk ia vlen të planifikoni një udhëtim ose të blini një makinë. Është më mirë që drejtuesit e Peshqve të mos ngasin makinën të dielave, është më mirë të ecni ose ngisni një biçikletë.

Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër