Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin Prill 2019

Zodiac

20 ditët e para të prillit 2019, planeti do të mbrojë popullin të fortë dhe trim. Kjo është ajo që ju duhet të jeni për të realizuar të gjitha planet tuaja. Nuk ka nevojë t'i kushtoni vëmendje skeptikëve dhe pesimistëve, ata heqin energjinë tuaj dhe trokasin gjendjen shpirtërore për sukses. Besoni në veten tuaj dhe çdo gjë do të punojë për ju!

Pas 20 prillit do të jetë e vështirë të përqendrohesh. Rastet e filluara gjatë kësaj periudhe do të jenë të vështira për t’u sjellë në fund logjik. Një vendim i mençur do të ishte shtyrja e çdo projekti serioz për një kohë më të përshtatshme dhe për të marrë një pushim të vogël.

Përmbledhur, mund të themi se 20 ditët e para të muajit janë të përshtatshme për biznes, për blerjen e një veture apo garazhi dhe pas 20 prillit është më mirë të planifikoni një udhëtim të gjatë në makinën tuaj dhe të keni një pushim të mirë.

Ditët e favorshme: 6, 9, 10, 15, 18, 22, 24, 26. Këto ditë do të jenë të mira për biznesin, për blerjen e një garazhi të ri apo makine, për të udhëtuar me familjen ose miqtë.

Ditët e pafavorshme: 1, 4, 5, 12, 20, 21, 28. Njerëzit të cilët kalojnë shumë kohë në makinën e tyre duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm më 5 prill! Kjo është dita më e keqe për shoferët këtë muaj.

Dashi

Prill 2019 duhet të jetë shumë i mirë për Dashin. Mos lë dyshime se mrekullitë ndodhin! Gjithçka vjen në jetën e një njeriu që di të ëndërrojë, të shpresojë dhe të besojë. Nëse kontrolloni emocionet tuaja dhe nuk lejoni konflikte serioze me të tjerët, atëherë fati i këtij muaji do të buzëqeshë me ju. Do të ketë një mundësi reale për të përmbushur dëshirën e çmuar dhe për të blerë një makinë të mirë. Nëse ju nuk keni një patentë shoferi, atëherë prilli është ideal për të filluar mësimin në një shkollë lëvizëse.

Demi

Ky muaj do të jetë një nga më të mirat për shumicën e Demit. Është koha për të kryer bëmat! Mundohuni të tregoni aftësitë tuaja më të mira të biznesit në prill dhe do të siguroni vetes një përparim të shpejtë të karrierës. Të ndjehen të lirë për të kuptuar ndonjë detyrë të re, gjithçka do të funksionojë për ju. Mos kini frikë të merrni rreziqe, mos harroni se prilli është muaji më i mirë i këtij viti! Blerja e pasurisë së shtrenjtë të patundshme ose një makinë e re do të jetë e suksesshme dhe udhëtimi me makinën tuaj në fund të muajit do t'ju japë shumë përvoja të reja të këndshme.

Binjakët

Prill 2019 është një muaj i tensionuar dhe i vështirë për Binjakët. Mund të jetë e rrezikshme në aspektin e financave. Situata të vështira mund të lindin në familje dhe në marrëdhënie me miq të ngushtë. Përveç kësaj, Binjakët nuk do të kufizohen në shpenzimet e tyre dhe prandaj rrezikojnë të shkatërrojnë buxhetin e familjes, shpenzimet e paparashikuara dhe të pamatura. Kjo nuk është koha e duhur për të blerë një makinë, për të investuar në një biznes, për të marrë pjesë në projekte të përbashkëta. Në prill për Binjakët zgjidhja më e mirë do të ishte të shkosh me pushime.

Gaforrja

Për shumë Gaforre, prilli do të jetë i tensionuar, pasi problemet me partnerët mund të përshkallëzohet, veçanërisht në sferën profesionale. Përplasja e interesave mund ta detyrojë Gaforren të ndryshojë vendet e punës. Këtë muaj do të jetë e vështirë për Gaforret, pasi ata do të duhet të marrin më shumë përgjegjësi, të veprojnë me energji dhe qëllimisht. Çdo projekt i ri, planet e biznesit, udhëtimet e gjata me makinë mund të jenë të pasuksesshme. Që në prill ekziston rreziku i humbjeve financiare për Gaforre, gjërat e rëndësishme dhe blerjet e shtrenjta duhet të trajtohen me shumë kujdes dhe me kujdes!

Luani

Prill 2019 për Luanin është një periudhë dinamike, por jo e lehtë, pasi ata do të duhet të përmbushin premtimet e tyre të bëra më herët. Luani do të provokojë, kritikojë, shtyjë për veprim vendimtar. Gjatë kësaj periudhe, është e nevojshme që të shqyrtojmë me kujdes çdo propozim dhe të mos lidheni me kontrata të panevojshme afatgjata. Çështja e stabilitetit financiar do të shtyjë Lviv për të marrë veprime shumë vendimtare, ato mund të bëhen kompromise dhe madje edhe luftuese. Në prill, Luanët duhet të përqëndrohen në zgjidhjen e çështjeve familjare dhe të punës. Blerja e një makine është më mirë të shtyhet për një kohë tjetër!

Virgjëresha

Yjet parashikojnë se në muajin prill Virgjëresha do të ketë një potencial të ulët energjie. Vini re me të gjitha mjetet dhe kini kujdes, sidomos për njerëzit me shëndet të dobët. Planifikoni siç duhet gjërat, mos harroni për pjesën tjetër. Mundohuni të bëni vetëm atë që dëshironi! Nëse doni të shkoni në një udhëtim, mos hezitoni dhe shkoni; nëse dëshironi të blini një makinë të re, atëherë blijeni. Dëgjoni intuitën tuaj dhe pastaj nuk ka sëmundje dhe probleme që në prill janë të tmerrshme për ju.

Peshorja

Në prill, qielli mbi Peshoren do të pastrohet dhe ajo që kohët e fundit dukej shumë e vështirë dhe madje e pamundur, do të fillojë të punojë më në fund. Bashkëpunimi i barabartë do të ketë sukses dhe perspektiva të mëtejshme, dhe partnerët e besueshëm do të ndihmojnë Peshorja në zgjidhjen e të gjitha problemeve. Nëse keni planifikuar të blini një makinë të re, atëherë prilli është një muaj i përshtatshëm për këtë, por ekziston rreziku për të paguar më shumë se sa keni nevojë, prandaj përpiquni të mendoni mirë për çdo gjë, të mbledhni më shumë informacione dhe pastaj të bëni një blerje! Prilli është i përshtatshëm për Peshoren për të filluar shkollën e makinës.

Akrepi

Kujdes ndaj detajeve është gjëja kryesore që Akrepit do t’i kërkohet në prill 2019. Kjo vlen jo vetëm për aktivitetet profesionale, por edhe për marrëdhëniet romantike. Përsa i përket financave, kjo periudhë mund të jetë e vështirë për shumë Akrepa, si blerje, shpenzime të papritura, borxhet mund të shkatërrojnë shumë seriozisht buxhetin e tyre. Është e padëshirueshme që të angazhohen në projekte të reja krijuese, të marrin pjesë në ngjarje të rrezikshme, të blejnë një makinë, të udhëtojnë në rrugë të rrezikshme. Nëse vendosni të shkoni në një udhëtim në prill, atëherë zgjidhni rrugën më të sigurt. Blerja e një makine është padyshim më e mirë për të shtyrë për një muaj tjetër!

Shigjetari

Optimizmi dhe vetëbesimi do të shoqërojnë Shigjetarin gjatë gjithë muajit, por yjet rekomandojnë që Shigjetari të kujdeset për sistemin e tyre nervor. Ju nuk duhet të reagoni shumë me dhimbje ndaj atyre që shkelin Rregullat e Rrugës sepse ju e drejtoni makinën tuaj sipas Rregullave dhe kjo është gjëja më e rëndësishme! Makina juaj nuk do të kërkojë investime serioze dhe do të funksionojë si një orë zvicerane. Disa Shigjetarë mund të ofrojnë një çmim të favorshëm për «kalin e hekurt». Mendoni ndoshta është koha për të shitur makinën tuaj të madhe dhe për të blerë një edhe më mirë?

Bricjapi

Durimi dhe madje kokëfortësia mund të bëhen asistentët kryesorë të Bricjapit në prill 2019. Jo të gjithë ata rreth jush do të tërhiqen nga këto cilësi, por patjetër do të arrini qëllimet tuaja. Në të gjitha mënyrat në prill ju do të përpiqeni të vini re dhe të njiheni me meritat tuaja. Një rrezik i caktuar mund të shoqërohet me drejtimin e shpejtë. Sikur Bricjapi nuk donte të shtonte gaz në autostradë, yjet e këshilluan ta braktisnin këtë ide të rrezikshme dhe të vëzhgonin me kujdesin maksimal! Këtë muaj, Bricjapi duhet t'i kushtojë vëmendje komunikimit me miqtë dhe zgjidhjen e problemeve familjare. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të riparuar një makinë ose një apartament.

Ujori

Në muajin prill, Ujori do të duhet të zhyt veten tërësisht në çështjet financiare, të bëjë blerjet dhe investimet e nevojshme në shtëpinë, familjen e tyre. Në të njëjtën kohë, intuita e mirë financiare do t'i ndihmojë ata të gjejnë mënyrat më të mira për zgjidhjen e problemeve materiale. Blerja e një makine të re do të jetë e suksesshme, shikoni reklamat për makina dhe ndjehuni të lirë të zgjidhni një mundësi të mirë për veten tuaj. Për ata Ujorë, eksperienca e të cilëve nuk kalon një ose dy vjet, është koha të ndihet si një shofer me përvojë, por jo gjatë natës. Ngarja e një makine gjatë natës mund të jetë shumë e rrezikshme për Ujorin në prill!

Peshqit

Prill 2019 për Peshqit do jetë një muaj mjaft i suksesshëm në gjithçka që lidhet me të holla dhe biznes. Fleksibiliteti natyror dhe dinakëria do të ndihmojë Peshqit të përdorin gabimet e konkurrentëve dhe rivalëve të tyre në avantazhin e tyre. Besimi juaj i brendshëm që financiarisht çdo gjë shkon mirë, është një garanci se do të jetë kështu. Disa përfaqësues të kësaj shënje të zodiakut kanë kohë që po ëndërrojnë një makinë të re. Mendimet janë materiale, ky rregull është edhe për Peshqit, prilli është muaji i duhur për të vendosur mbi një blerje. Kur bën një blerje, yjet këshillojnë Peshqit të jenë shumë të vëmendshëm, veçanërisht nëse makina shitet me një çmim të dyshimtë, të ulët.

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër