Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin Maj 2019

Gjithkush e do muajin maj: të ngrohtë, me diell dhe të shndritshëm. Mund të duket se të gjithë njerëzit janë të gëzuar dhe shumë të prirur, plot me ngjarje dhe emocione pozitive. Për fat të keq, yjet janë të detyruar të zhgënjejnë të gjithë ata që presin vetëm gjëra pozitive nga maji. Muaji i pestë i vitit do të bëhet një «mashtrues» në të cilin e ardhmja do të «fshehet» dhe ky proçes do të jetë i vështirë dhe i vështirë. Rrahjet kryesore të çekiçit të fatit do të bien në fushat e punës dhe financave. Kjo zonë do të jetë aq e paqëndrueshme dhe e rrezikshme që astrologët në mënyrë unanime ju rekomandojnë përgjithësisht të qëndroni larg punës. Është e këshillueshme që të planifikoni një pushim të gjatë në Maj. Një udhëtim i gjatë me makinë me familjen ose miqtë e ngushtë, kjo është ajo që përfaqësuesit e të gjitha shenjave zodiake duhet të bëjnë në Maj! Nëse nuk mund të largoheni për një muaj të tërë, përpiquni të merrni të paktën disa ditë pushim.

Ditë të favorshme: 3, 5, 9, 13, 23, 28. Këto ditë mund të blini një makinë të re ose të shisni të vjetrën me fitim, mund të shkoni në një udhëtim emocionues në makinën tuaj, mund të merrni provimin në një shkollë automobilistike — rezultati do të jetë shumë i mirë!

Ditë të pafavorshme: 4, 11, 12, 22, 27. Të gjithë shoferët duhet të jenë shumë të kujdesshëm dhe të vëmendshëm në rrugë. Në këto ditë të Majit është më mirë të mos planifikoni udhëtime të rëndësishme biznesi dhe udhëtime të gjata!

Dashi

Maji për Dashin mund të jetë muaji i kujtimeve të së kaluarës. Gjithë kohës, ju do të doni të shikoni prapa, analizoni veprimet tuaja. Dashi do të duhet të përpiqet të shikojë vetëm përpara, dhe të lënë të kaluarën prapa. Për më tepër, Dashi pret fat të mirë në financa dhe në frontin personal nuk ka probleme të parashikuara. Shoferët duhet t'i kushtojnë vëmendje sipërfaqes së rrugës, pasi një rrugë e keqe mund të shkaktojë dëme serioze në makinën tuaj. Zgjidhni vetëm rrugë të mira për udhëtimet tuaja dhe pastaj nuk do të ketë probleme!

Demi

Një udhëtim me makinë në Maj 2019 për Demin do të duhet shumë. Do të ketë shumë gjëra që do të kërkojnë pjesëmarrjen tuaj dhe aftësitë lëvizëse. Demi do të përpiqet të ndihmojë të gjithë: të afërmit, miqtë, të njohurit dhe fqinjët. Në një moment, disa Dema do të lodhen dhe madje duan të fillojnë të përdorin transportin publik për një kohë dhe jo makinën e tyre. Në maj, Demi mund të përjetojë nostalgji, dëshirojnë të shohin të afërm të largët ose miq të fëmijërisë. Mos e mohoni vetveten edhe nëse duhet të largoheni nga shtëpia për një kohë të gjatë, këto takime do t'ju japin emocione të mira.

Binjakët

Në terma financiarë, në Maj, shumica e Binjakëve me siguri do të buzëqeshë me fat të mirë. Nëse pjesa tjetër e situatës së parasë është në të mirën, thjesht stabil, atëherë mund të përmirësoni edhe pasurinë tuaj. Ekziston një shans i madh që nuk do të bëni as përpjekje për këtë, mund të merrni një dhuratë, një shpërblim bujar për një shërbim apo trashëgimi. Kur udhëtoni me makinë, Binjakët do të ndjehen të sigurt, pak rrezik i kërcënon ata. Binjakët do të jenë në gjendje të kënaqin pasionin e tyre për ngasje të shpejtë, thjesht duhet të jenë të përgatitur për atë që policia e trafikut do t'ju ndalojë për përshpejtimin. Jini të kujdesshëm në ato pjesë të rrugës ku janë kamerat dhe makinat e patrullimit!

Gaforrja

Për Gaforrjen Maji është muaji i duhur për të riparuar ose akorduar një makinë. Është e mundur që problemet me makinën do t'ju detyrojnë të kaloni një pjesë të madhe kohe në servisin e shërbimeve. Në çështje të tjera, maji është një muaj i qetë për Gaforren. Nuk priten probleme serioze në jetën dhe biznesin tuaj personal. Megjithatë, disa përfaqësues të kësaj shenje mund të jenë të pakënaqur me veten dhe me arritjet e tyre në punën e tyre, veçanërisht në lidhje me biznesmenët e Gaforres. Në fund të muajit, yjet rekomandojnë Gaforret për të marrë një pushim të vogël dhe të shkojnë në një udhëtim me familjen për 2-3 ditë.

Luani

Në maj Luanët do të jenë optimistë dhe do të përpiqen të relaksohen dhe të kenë më shumë kënaqësi. Maji është një muaj i mirë për të zbatuar planet dhe dëshirat më interesante. Rreziku kryesor për Luanët do të shoqërohet me shpenzimet e pamatura. Luanët nuk do të jenë më ekonomike, veçanërisht nëse ata ndiejnë perspektiva dhe mundësi të reja. Megjithatë, duhet të mbahet mend se nuk mund të ketë para të mjaftueshme për të zbatuar të gjitha planet që janë planifikuar, kështu që ju duhet të mbroni veten nga shpenzimet e panevojshme në maj. Lejet nuk kanë nevojë të ndryshojnë makinën në muajin maj, mos blini një garazh! Udhëtimi i vetëm do të sjellë kënaqësi të vërtetë, por duhet të kihet kujdes në rrugët malore.

Virgjëresha

Këtë muaj Virgjëreshat kanë rrezik të bëjnë një vendim të papritur që mund të ndryshojë në mënyrë drastike jetën. Kjo mund të jetë një ndryshim i vendbanimit, blerja e një makine të re, një martesë ose një punë të re. Mundohuni të jeni shumë serioz në marrjen e vendimeve të rëndësishme! Në maj Virgjëreshat duhet të jenë të kujdesshëm ndaj deklaratave të ashpra për të tjerët, pasi jo të gjithë njerëzit janë të gatshëm të dëgjojnë kritikat. Në rrugë Virgjëresha si gjithmonë, do të jenë shoferët më të mirë, por ka një shans për të hapur probleme në parkingje. Gërvishjet aksidentale të bëra nga makina e dikujt tjetër për shkak të pakujdesisë mund të shkaktojnë shpenzime shtesë!

Peshorja

Për Peshoren Maji, do të jetë një kohë veprimi. Ekziston një shans për t’u përballuar edhe me detyra shumë komplekse, nëse qasja e duhur për zgjidhjen e tyre. Potenciali energjetik i Peshores këtë muaj nuk do të jetë shumë i madh, kështu që ju duhet të shpërndani punët dhe përgjegjësitë tuaja për disa ditë më para, në mënyrë që mos të humbni fuqinë tuaj, por bëni vetëm të nevojshmen. Blerja e një makine të re është më mirë të shtyhet për një kohë tjetër, është më mirë të vizitoni një qendër shërbimi të makinave dhe të bëni një diagnozë të gjendjes teknike të makinës suaj. Kur udhëtoni me makinë Peshorja duhet të përpiqet të jetë e qetë dhe të monitorojë nga afër situatën e trafikut.

Akrepi

Për shumë Akrepa Maji do të jetë muaji i ndryshimit në jetë. Ndoshta Akrepi do të duhet të bëjë diçka që nuk ishte planifikuar më parë. Ky muaj është i favorshëm për biznesin, por ekziston rreziku për të llogaritur keq llogarinë tuaj dhe për të bërë një gabim. Në maj Akrepat nuk duhet të marrin hua ose të huazojnë para nga miqtë, pasi kjo mund të çojë në pasoja negative. Nëse dëshironi të blini një makinë të re, atëherë blerja duhet të bëhet me shpenzimet tuaja! Në udhëtimin me një rrotë të veturës, Akrepet duhet të jetë i vëmendshëm ndaj këmbësorëve, sidomos në mbrëmje dhe natë.

Shigjetari

Maji është një muaj i favorshëm për përfaqësuesit e këtij segmenti zodiakut. Pothuajse çdo aktivitet shpejt do të sjellë rezultate të mira, por problemet e vogla mund të prishin gjendjen shpirtërore. Duhet të përpiqeni të mos jepni emocione negative dhe të mos shpërqendroheni nga biznesi juaj kryesor, atëherë suksesi do të jetë i garantuar! Disa Shigjetar do të duan ndryshime në jetë dhe do të jenë në gjendje të blejnë një makinë apo apartament të ri. Kjo mund të jetë e kushtueshme, por Shigjetari do të sjellë kënaqësi dhe gëzim të vërtetë. Maji është i përshtatshëm për Shigjetarin për një udhëtim të vogël me shokë.

Bricjapi

Në Maj 2019 shumica e Bricjapëve do të duan të qëndrojnë larg zhurmës, partive dhe argëtimit. Kjo është koha e përkryer për të menduar për të ardhmen, për të bërë plane. Bricjapët duhet ta shfrytëzojnë këtë muaj sa më produktivisht të jetë e mundur për të përfunduar të gjitha punët e vjetra. Do të ishte mirë të kontrolloni makinën tuaj në stacionin e shërbimit! Disa Bricjap në fund të majit duhet të shkojnë me pushime për t'u rikuperuar. Nëse shkoni me pushime me makinën tuaj, do t'ju duhet të monitoroni me kujdes limitin e shpejtësisë. Në maj, ngarja e shpejtë nuk është për Bricjapat!

Ujori

Në maj Ujori nuk pret ndryshime të rëndësishme. Fokusi nuk do të jetë në aspektin e jashtëm, por në faktorët e brendshëm të jetës suaj. Është e nevojshme të përpiqeni të kushtoni kohë të mjaftueshme dhe vëmendje për shëndetin tuaj. Ju nuk keni nevojë të ndryshoni në mënyrë drastike sistemin ushqimor dhe mënyrën e tërë të jetës, mjafton të thithni më shumë ajër të pastër dhe të bëni atë që ju pëlqen. Udhëtimi me makinë, në shoqërinë e këndshme të miqve apo të dashurve, do të sjellë shumë emocione pozitive. Megjithatë, në rrugë duhet të jeni të kujdesshëm dhe të mos përpiqeni të merreni pas timonit në mot me shi.

Peshqit

Në maj Peshqit do të fokusohen në punë. Mund të dalin perspektiva të reja dhe propozime interesante, nga e cila shumë shpejt jeta juaj mund të ndryshojë shumë për mirë. Në maj, Peshqit kanë një përqindje të lartë të rrezikut të lidhur me automjetet, rrugët dhe ngarje të pakujdesshme. Nëse nuk jeni ende të sigurt duke ngarë një makinë, atëherë përpiquni të ushtroni kujdes ekstrem dhe refuzoni udhëtimin në distanca të gjata me makinë. Automjeti i duhur do të jetë gjithashtu i rrezikshëm, sidomos gjatë natës. Maj nuk është koha më e mirë për Peshqit për të blerë një makinë të re.

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër