Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin Korrik 2019

Korriku do të jetë një muaj shumë interesant për ata që ëndërrojnë për aventura dhe udhëtime. Për karrierën dhe punën aktive, korriku nuk është aspak i përshtatshëm. Përkundër planeve ambicioze ju do të jeni dembel, do të kaloni më shumë kohë në pushim. Për lumturinë tuaj, ju duhet të shpenzoni më pak kohë duke punuar, por nëse vendosni të punoni këtë muaj verë, do të mësoni të shijoni rezultate të vogla. Në asnjë rast mos mbivendosni, veçanërisht nëse puna juaj lidhet me aktivitetin fizik. Shikoni me kujdes veten dhe mësoni të relaksoheni, edhe nëse keni pak kohë për të pushuar!

Muaji do të jetë i suksesshëm për ata që do të blejnë një makinë, garazh ose do të bëjnë blerje të tjera të shtrenjta. Pothuajse të gjitha blerjet e bëra në korrik do të jenë të dobishme. Në korrik, ju mund të bëni dhurata për të afërmit dhe miqtë, për të ngritur moralin e tyre, për të dhënë emocione të këndshme. Mos ruani gjëra të bukura dhe të shtrenjta — ato do të kontribuojnë në vetëvlerësimin dhe gëzimin tuaj pozitiv në jetë.

Ditët e favorshme: 1, 6, 11, 14, 20, 22, 28. Në këto ditë të korrikut ju duhet të planifikoni fillimin e një udhëtimi të gjatë ose blerjen e gjërave të shtrenjta.

Ditët e pafavorshme: 2, 10, 16, 17, 24, 31. Në këto ditë të korrikut, vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet gjendjes shëndetësore. Në asnjë rast nuk mund të planifikoni gjëra të rëndësishme për këto data, ekziston një probabilitet i lartë dështimi!

Dashi

Gjendja financiare në korrik 2019 i premton Dashit stabilitetin e shumëpritur dhe besimin në të ardhmen. Ju mund të relaksoheni dhe të shijoni ditët e ngrohta të verës. Këtë muaj, Dashi do të ketë një dëshirë të madhe për të shpenzuar të gjitha paratë e grumbulluara. Opsioni më i mirë do të ishte blerja e një makine të re të shtrenjtë, korriku është ideale për Dashin për një blerje të tillë! Është më mirë të shkosh me pushime jo më herët se gjysma e dytë e korrikut. Mundohuni të kaloni një pushim jo vetëm për rekreacion, por edhe për zhvillimin tuaj, për shembull: shkoni në një muze, shihni disa pamje, eksploroni vende të reja.

Demi

Në korrik 2019, Demi do të ketë një shans për të ndryshuar jetën e tyre, si dhe për të fituar forcë të brendshme të nevojshme për jetën e tyre të ardhshme. Yjet rekomandojnë që të mos kenë frikë nga asgjë dhe të jenë të hapur në rrugën për çdo gjë të re dhe të pazakontë. Këtë muaj, aktiviteti i Demit do të jetë intensiv dhe jo shumë i thjeshtë. Arsyet kryesore që do të pengojnë arritjen e qëllimeve do të jenë konfliktet me partnerët e punës. Demi duhet të minimizojë komunikimin me njerëz që mund të dëmtojnë punën e tyre. Blerja e një makine duhet të shtyhet për një kohë tjetër, në shpenzimet e korrikut për Demin nuk është i rekomanduar!

Binjakët

Ky muaj për Binjakët duhet të jetë mjaft i suksesshëm në fushën e punës dhe gjithashtu do t'i ndihmojë ata që të rriten shpejt në shkallët e karrierës disa hapa më të larta. Në terma monetarë, përfaqësuesit e kësaj shenjeje do të jenë të qëndrueshme. Kjo është një kohë e mirë për Binjakët që të shkojnë larg, për të mësuar diçka të re, për të parë ata që nuk janë parë për një kohë të gjatë. Udhëtimi në të gjitha format e transportit do të jetë i lehtë dhe i këndshëm. Binjakët mund të zgjedhin vetëm: të jetë një shofer ose një pasagjer. Blerja e një makine të re është e mundur, por vetëm nëse keni fondet tuaja. Kreditë në korrik Binjakët nuk kanë nevojë të marrin!

Gaforrja

Korriku mund t'i japë Gaforres shumë surpriza, të mira dhe të këqija. E gjitha varet nga mënyra se si përfaqësuesit e kësaj shenje do të menaxhojnë paratë e tyre. Horoskopi financiar për Gaforren për korrikun është shumë kontradiktor dhe ju duhet të jeni gati për çdo kthesë të fatit. Yjet rekomandojnë që Gaforrja të jetë shumë e vëmendshëm me shpenzimet dhe investimin e parave. Kjo është veçanërisht e vërtetë për të investuar në një biznes të ri! Duke ngarë një makinë, Gaforrja duhet t'i kushtojnë vëmendje shenjave rrugore dhe të mos shkelin rregullat e rrugës, ekziston rreziku i gjobave.

Luani

Korrik 2019 do t'i japë Luanit shumë ide të reja, entuziazëm dhe energji. Për Luanin, muaji do të jetë një kohë e punës aktive për veten dhe planet tuaja të ardhshme. Në fushën e financave këtë muaj duhet të jetë i qetë. Duke qenë në timonin e makinës së tij, Luanët duhet të jenë jashtëzakonisht të fokusuar dhe të mos e shpërqendrojnë vëmendjen e tyre nga ajo që po ndodh në rrugë. Studioni me kujdes sjelljen e këmbësorëve, sidomos pranë transportit publik. Një udhëtim i vogël në makinë në mes të muajit nuk mund të sjellë vetëm emocione pozitive, por gjithashtu të jetë shumë i suksesshëm për kontakte të reja të dobishme.

Virgjëresha

Virgjëresha po pret një muaj shumë të zënë me arritje, përshtypje dhe mundësi të reja. Njohuri të reja, gjëra të reja, ide të reja — kjo është ajo që pret Virgjëresha në korrik 2019. Shumica e të gjitha Virgjëreshave do të gëzojnë të kalojnë kohë me miqtë e mirë në një atmosferë të ngrohtë, joformale. Do të jetë shumë e mirë për të shkuar së bashku me miqtë në një udhëtim me makinë, veçanërisht në një vend të ri që keni ëndërruar për të vizituar! Sigurisht, në muajin korrik, Virgjëresha do të ketë një ashensor të madh emocional, por vështirësi të përkohshme financiare janë të mundshme, prandaj është më mirë të shtyjmë blerjen e një makine apo garazhin e ri për një kohë tjetër.

Peshorja

Yjet thonë se në korrik 2019, Peshorja do të arrijë kulmin e aktivitetit në të gjitha fushat e veprimtarisë. Para së gjithash ka të bëjë me punën. Të gjitha qëllimet, objektivat dhe planet tuaja të punës realizohen më mirë këtë muaj. Vetëm në këtë rast, puna juaj do të sjellë rezultate mbresëlënëse. Korrik është i përshtatshëm për Peshoren për të marrë një hua për të blerë një makinë të re, veçanërisht nëse kjo makinë do të përdoret për qëllime biznesi. Ky muaj, Peshoret duhet të jenë më të vëmendshme ndaj shëndetit të tyre, mund të ketë disa probleme që lidhen me ngarkesa të mëdha.

Akrepi

Në terma financiarë, korriku do të jetë mjaft i suksesshëm për Akrepi. Yjet rekomandojnë Akrepin për të shmangur veprimet aktive në të gjitha sferat e jetës dhe për të zgjedhur pozicionin e vëzhguesit. Akrepi nuk kanë nevojë të bëj përpjekje për të fituar përfitime materiale në korrik, por në të njëjtën kohë do të jetë e dobishme të llogariten paratë në mënyrë të tillë që të jetë e mundur jo vetëm të plotësohen të gjitha kërkesat, por edhe të parandalohen shpenzimet e panevojshme. Duhet të kihet parasysh se Akrepi do të ketë nevojë për para shtesë për pushimet e tyre në korrik. Zgjidhja më e mirë do të ishte udhëtimi si pasagjer, jo si një shofer!

Shigjetari

Korrik për Shigjetari është një muaj progresi dhe aktiviteti i fuqishëm. Gjatë gjithë muajit, do të përpiqen për qëllimet e vendosura dhe për të zgjidhur problemet që rrjedhin prej kësaj. Por të gjitha planet patjetër do të punojnë jashtë! Shigjetari ka një periudhë të ndritshme në jetë, ata do të jenë të rrethuar nga emocione pozitive dhe njerëz interesantë. Në fillim të korrikut, është e këshillueshme që Shigjetari të përvijojë një plan veprimi për tërë muajin. Plotësoni të gjitha punët e vjetra dhe vetëm pas kësaj kaloni në ato të reja. Përveç punës së frytshme, Shigjetari do të ketë nevojë për disa ditë pushimi, i cili është i dëshirueshëm për të kaluar me miqtë, duke udhëtuar me makinë.

Bricjapi

Fillimi i korrikut do të jetë i qetë për Bricjapët, por nga mesi i muajit gjithçka do të ndryshojë në drejtimin e kundërt. Më afër javës së dytë të korrikut, jeta e Bricjapit do të fillojë të mbushet me një numër të madh të takimeve të ndryshme dhe komunikimit me njerëz të ndryshëm. Yjet rekomandojnë që Bricjapi të jetë shumë i kujdesshëm në fjalët dhe veprat e tyre në mënyrë që të mos hyjnë në një situatë të keqe apo konflikti me miqtë, të afërmit ose partnerët e biznesit. Më parë këtë muaj, Bricjapët mund të fillojnë të zgjedhin makinën e tyre të përshtatshme, me kujdes shikojnë të gjitha reklamat për shitje. Por blerja është më e mirë për t’u bërë javën e fundit të korrikut.

Ujori

Në korrik, Ujori duhet të bëhet më i lëvizshëm, pasi ngjarjet do të ndryshojnë në jetën e tyre gjatë gjithë kohës dhe ata do të duhet të reagojnë shumë shpejt. Ju nuk duhet të shqetësoheni shumë për këtë sepse në të gjitha fushat e jetës suaj gjithçka do të jetë shumë e mirë në korrik! Megjithatë, ekziston rreziku që të gjithë miqtë dhe të njohurit do të duan të përdorin besueshmërinë tuaj, duke ju bërë shoferin tuaj. Nëse kjo nuk përfshihet në planet tuaja, atëherë përpiquni të shpjegoni me edukatë se rrugët tuaja nuk përputhen dhe ju duhet të jeni në një vend krejtësisht të ndryshëm. Korriku është i përshtatshëm për Ujorin për të riparuar makinën e tyre ose për të blerë një të re.

Peshqit

Në korrik, Peshqit po presin për një rrjedhë të vazhdueshme energjie vitale dhe krijuese. Të gjitha ëndrrat e Peshqeve me siguri do të bëhen të vërteta në qoftë se ata arrijnë të heqin qafe mendimet e panevojshme dhe të përqëndrohen në gjërat e nevojshme. Për të pasur forcë të mjaftueshme për gjithçka, Peshqit duhet të shpërndajnë në mënyrë të barabartë përpjekjet e tyre, duke alternuar punën intensive me pushim të mirë. Shoferët Peshq nuk mund të shpërqendrohen gjatë makinës. Telefonatat mund t'ju bëjnë të humbni vëmendjen dhe të hyni në një situatë të rrezikshme në rrugë. Natyrisht, rreth masës së gjërave interesante dhe informative, por nëse nuk e sheh se ku po shkon, atëherë problemet në rrugë nuk mund të shmangen!

Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër