Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin Janar 2020

Në janar të vitit 2020, yjet rekomandojnë të mos keni frikë nga ndryshimet në jetë dhe të ndaloni së menduari për atë që ishte e rëndësishme për ju në të kaluarën, por ajo që nuk ka shumë rëndësi në të ardhmen. Për shumë njerëz, Dhjetori ishte një muaj i vështirë, por në janar është e nevojshme të harroni të gjitha ankesat, problemet dhe zhgënjimet e vjetra. Duhet të shkoni përpara! Mundohuni të veproni me guxim, mos kini frikë të merrni rreziqe dhe atëherë do të keni mundësi të shfrytëzoni të gjitha mundësitë e reja që fati ka përgatitur për ju. Që në ditët e para të vitit të ri, është shumë e rëndësishme të akordoni në një valë pozitive, të hiqni të gjitha mendimet negative nga koka juaj dhe të mendoni vetëm për ato të mira. Mundohuni të mos harroni për parimin e rëndësishëm të kuptimit të artë. Ky parim, siç premtojnë yjet, do të jetë shumë i rëndësishëm në janar të vitit 2020. Refuzoni nga zhytja totale në çdo sferë të jetës, është e nevojshme të kontrolloni të gjitha sferat e jetës: punë, romancë, relaksim dhe komunikim me të dashurit. Nëse i përqendroni përpjekjet tuaja në një gjë, atëherë në fushat e tjera të vështirësive të jetës menjëherë do të shfaqen. Edhe nëse keni një punë shumë të vështirë që kërkon shumë vëmendjen tuaj, sigurohuni që të merrni kohë për të komunikuar me familjen dhe miqtë e afërt. Nëse nuk keni shumë punë në janar, atëherë mos qëndroni në shtëpi sidoqoftë: ndiqni aktivitete rekreative, futuni nëpër sporte dhe bëni më shumë shëtitje në ajër të pastër.

Ditët e favorshme: 1, 8, 15, 21 dhe 29. Në muajin e parë të vitit të ri, një numër i madh i gjërave të ndryshme i presin të gjithë njerëzit, por gjërat më të rëndësishme duhet të planifikohen vetëm për ditë të favorshme. Në këto ditë është më së miri të bëni transaksione serioze financiare, të filloni një udhëtim ose të blini gjëra të shtrenjta. Nëse keni ndërmend të blini një makinë, atëherë përpiquni të bëni një marrëveshje në një nga ditët e favorshme.

Ditët e pafavorshme: 5, 13, 17, 20 dhe 31. Këto ditë të Janarit, duhet të jesh veçanërisht i kujdesshëm në të gjitha fushat e jetës tënde. Mundohuni të mos planifikoni ndonjë biznes të rëndësishëm për këto data. Zgjidhja më e mirë këto ditë është të bëni punët shtëpiake: pastrimi, riparimi, leximi i librave ose shikimi i filmave interesant. Kur komunikoni me të dashurit, jini të kujdesshëm dhe shmangni situatat konflikte.

Dashi

Janari për Dashi do të jetë një periudhë e një analize të thelluar të të gjitha rasteve që kanë qenë në vitin e kaluar. Është e rëndësishme të merren parasysh për të kuptuar pse disa ide dhe projekte nuk mund të zbatohen. Pasi të nxirrni përfundimet e duhura, përpiquni të përfundoni ato raste në të cilat u investua më shumë përpjekje dhe kohë. Merrni kohën tuaj, mendoni me kujdes dhe shkoni në punë! Nëse dikush ju ofron ndihmë, atëherë mos refuzoni sepse vërtet do t'ju duhet ndihmë këtë muaj. Janari është i përshtatshëm për të marrë pjesë në llotari, gara, etj. Dashi ka një shans të vërtetë për të fituar diçka. Blerja e një makine do të jetë e suksesshme, pasi në janar, në parim, është një muaj i mirë për blerje të shtrenjta. Nëse nuk keni dëshirë të blini një makinë këtë muaj, atëherë mbase duhet të mendoni të blini një garazh ose vend parkimi.

Demi

Në janar, Demi duhet të jetë shumë aktiv në të gjitha fushat e jetës, veçanërisht në marrëdhëniet me njerëz të ndryshëm. Nëse keni mundësinë për të udhëtuar me makinën tuaj në shoqërinë e miqve të mirë, atëherë sigurohuni që ta bëni. Për hir të një udhëtimi të tillë, mund të hiqni dorë nga të gjitha punët në punë. Do të keni kohë për të përfunduar projektet e punës më vonë dhe komunikimi pozitiv me të dashurit në janar mund t'ju japë energjinë që ju nevojitet për të gjithë vitin. Në fillim të muajit, Demi duhet të shkojë në teatër, në galerinë e artit, në një ekskursion apo në një koncert. Kjo është gjithashtu e rëndësishme për ju në fillim të vitit të ri. Ndoshta do të merrni aq shumë frymëzim sa të përpiqeni të shkruani poezi ose të pikturoni vetë një fotografi. Ky muaj nuk është shumë i përshtatshëm për Demin për blerje të shtrenjta, kështu që është më mirë të shtyni blerjen e një makine të re për një herë tjetër.

Binjakët

Në janar, Binjakët do të duhet të tregojnë veten si një drejtues në punë dhe në familje. Ndoshta ju duhet të organizoni ndonjë ngjarje të madhe. Mos u shqetësoni, ju do të përballeni me sukses detyrën dhe do të jeni në gjendje të arrini admirimin nga të tjerët. Nëse keni ndonjë vështirësi, mos hezitoni të kontaktoni miqtë tuaj për ndihmë. Nëse keni miq të vërtetë, atëherë ata patjetër do t'ju ndihmojnë. Në fillim të muajit, Binjakët do të jenë shumë energjikë. Mundohuni të përdorni energjinë tuaj për të zgjidhur të gjitha problemet e grumbulluara, pasi që nga mesi i janarit nuk do të keni më energji kaq të fuqishme. Do të dëshironi të relaksoheni. Si festë, yjet rekomandojnë Binjakët të udhëtojnë me makinë në një drejtim të ri. Zgjidhni një qytet ku nuk keni qenë kurrë më parë, futuni në makinën tuaj dhe shkoni të merrni përvoja të reja. Në rrugë, kini kujdes dhe shikoni shpejtësinë!

Gaforrja

Janari 2020 është një kohë e mirë për të ndjekur seriozisht karrierën tuaj. Është koha që Gaforrja të porosisë një kostum të shtrenjtë për vehten e tyre dhe të blejnë një makinë të re të bukur. Është koha që t'ua tregoni statusin tuaj të tjerëve. Mundohuni të harroni për xhinse, bluza dhe atlete. Veshje të tilla tani mund të vishni vetëm për një festë të përbashkët me familjen gjatë fundjavave ose për takime me miq të ngushtë. Fjala «status» tani është fjala më e rëndësishme për ju, përpiquni të mos harroni atë! Në janar, Gaforrja do të ndiejë kapacitet të lartë për punë dhe energji. Përdoreni këtë për rritjen e karrierës suaj dhe shumë shpejt do të merrni një rezultat pozitiv. Besoni në pikat tuaja të forta dhe në suksesin e biznesit që po bëni. Drejtuesit e Gaforres duhet të jenë të kujdesshëm në errësirë, pasi ekziston rreziku i aksidenteve. Nëse është e mundur, mos ngisni natën.

Luani

Luanët është një nga shenjat më të fuqishme të horoskopit. Kjo është një shenjë e udhëheqësve të njohur dhe menaxherëve profesionistë. Nëse Luanët kanë një qëllim, atëherë Luanët zakonisht e arrijnë atë. Kolegët, miqtë e afërt dhe të afërmit e dinë këtë tipar të karakterit, kështu që ata përpiqen të mos ndërhyjnë me Luanët për të shkuar në qëllimin e synuar. Kjo karakteristikë e Luanëve është forca dhe dobësia e tyre në të njëjtën kohë. Duke u mashtruar nga zgjidhja e problemit të tyre të ardhshëm, Luanët mund të humbasin taktin dhe kujdesin në komunikimin me të dashurit. Kështu, me fjalët dhe veprat e tyre, përfaqësuesit e kësaj shënje të zodiakut mund të fyejnë aksidentalisht dikë dhe pastaj të pendohen për një kohë të gjatë. Në janar, jini veçanërisht të kujdesshëm në marrëdhëniet me njerëzit, rreziku i konfliktit serioz është shumë i lartë! Drejtuesit e Luanit duhet të përpiqen të mos nervozohen gjatë ngarjes, të përpiqen të perceptojnë madje edhe sjelljen e papërshtatshme të shoferëve të tjerë sa më qetësisht të jetë e mundur.

Virgjëresha

Në janar, Virgjëresha duhet të përgatitet për ndryshime në jetën e tyre. Puna, shtëpia, marrëdhëniet romantike, njerëzit përreth — e gjithë kjo mund të ndryshojë në mënyrë dramatike. Virgjëreshat zakonisht nuk ju pëlqen kur prishet mënyra e jetesës së zakonshme, kur të vijë koha për ndryshime serioze, por në janar, Virgjëresha do të duhet të kalojë përmes kësaj. Yjet rekomandojnë të pranoni thjesht këtë pashmangshmëri dhe të përpiqeni të ndërtoni jetën tuaj në një stil të ri. Nëse i rezistoni ndryshimit, atëherë harxhoni padobishëm forcën tuaj. Sa më shpejt që të mësoheni me një jetë të re, aq më shumë forcë do të keni lënë për të filluar një biznes të ri ose për t'u përshtatur me një punë të re. Nëse keni planifikuar prej kohësh të blini një makinë specifike në janar, atëherë shikoni përsëri në opsionet e tjera. Ekziston një probabilitet i lartë që ju të ndryshoni zgjedhjen tuaj të vjetër dhe dëshironi të blini një makinë krejtësisht të ndryshme. Kur vozitni, shmangni rrugët e këqija, pasi ekziston rreziku i dëmtimit të makinës tuaj.

Peshorja

Tashmë në ditët e para të janarit mund të ndjeni një dëshirë të fortë për të punuar. Ndërsa të gjithë miqtë dhe të afërmit do të argëtohen dhe pushojnë, Peshorja do të jetë e mbushur me energji të fuqishme pune. Ekziston mundësia që sjellja juaj të duket e çuditshme për ata rreth jush dhe do t'ju ofrohet të pushoni fundjavën me të gjithë. Mos i kushtoni vëmendje këshillave të jashtme, bëni siç mendoni se është e drejtë. Ishte në fillim të janarit që Peshorja ka shanse të mëdha për të arritur sukses të madh në punë. Përdoreni këtë dhuratë të fatit dhe shumë shpejt do të merrni rezultatet e para pozitive. Në janar, Peshorja nuk ka nevojë të mendojë për blerjen e një makine, garazhi ose apartamenti, të gjitha përpjekjet duhet të drejtohen për në punë. Drejtuesit-Peshore duhet të monitorojnë nga afër shenjat e trafikut, veçanërisht kufijtë e shpejtësisë.

Akrepi

Në janar, Akrepi do të jetë në një humor të mirë dhe madje moti i ftohtë i dimrit nuk do të jetë në gjendje ta prishë atë. Gjithçka që ishte planifikuar për janar do të bëhet pa asnjë problem. Ata që duhet të jenë pranë nuk do të largohen nga ju në një moment të rëndësishëm dhe ata që nuk duan të shohin, vetë do të fshihen nga ju. Ju papritmas zbuloni një potencial të fuqishëm energjetik në veten tuaj që nuk do t'ju lejojë të qëndroni në një vend. Krijoni vepra arti, hapni një biznes, mësoni diçka të re, udhëtoni me makinë — bëni gjithçka që dëshironi, por mos u mërzitni. Blerja e një makine në janar do të jetë e suksesshme, kështu që nëse keni ëndërruar shumë kohë për të, atëherë mos e shtyni blerjen për një herë tjetër! Drejtuesit-akrepave duhet të kufizojnë dëshirën e tyre për të provuar të gjitha aftësitë e makinës së tyre dhe të shpejtojnë në shpejtësinë maksimale.

Shigjetari

Shigjetari në janar do të duhet të bëjë shumë përpjekje për të arritur qëllimet që u përcaktuan për këtë muaj. Gjysma e parë e muajit nuk do të sjellë rezultate pozitive nga puna juaj, por në gjysmën e dytë të muajit situata do të fillojë të ndryshojë për mirë. Rreth njëzetës së Janarit, do të ketë një prirje pozitive dhe Shigjetari do të ketë një mundësi të vërtetë për të marrë gjithçka që ata kishin ëndërruar. Mundohuni të keni një pushim të mirë gjatë pushimeve, në mënyrë që të keni forcë të mjaftueshme për pjesën tjetër të muajit. Nëse është e mundur, atëherë sigurohuni që të shkoni në një udhëtim në makinën tuaj. Është më mirë të vizitosh vendet që i doni, por nuk kanë qenë atje për një kohë të gjatë. Janari për Shigjetarin është një muaj pune e mundimshme dhe e vështirë, kështu që do t'ju duhet shumë forcë që puna të jetë e suksesshme. Për drejtuesit e Shigjetarit, yjet këshillohen që të mos shpërqendrohen nga mendimet e jashtëligjshme gjatë drejtimit. Përqendroni të gjithë vëmendjen tuaj në rrugë!

Bricjapi

Problemet me paratë nuk duhet të shqetësojnë Bricjapët në muajin e parë të vitit të ri. Në fund të fundit, Bricjapët kishin planifikuar buxhetin e tyre paraprakisht për janar dhe të linin mënjanë shumën e nevojshme për dhurata për të dashurit. Por yjet rekomandojnë që Bricjapi të mos bëjë blerje të paplanifikuara në janar. Në fillim të janarit, shitjet janë kudo dhe çmimet e produkteve të ndryshme janë shumë tërheqëse, por para se të blini ndonjë gjë, mendoni pse keni nevojë për një TV të dytë ose një laptop të tretë? Më mirë filloni të kurseni para për të blerë një makinë të mirë ose të shkoni në një udhëtim me miqtë. Sidoqoftë, nëse po planifikoni të udhëtoni me makinë, është mirë ta bëni këtë si pasagjer. Janari për Bricjapin është një muaj pushimi dhe relaksimi, kështu që është më mirë të shmangni udhëtimet e gjata pas timonit. Ju mund të humbni vëmendjen dhe të keni një aksident. Nëse keni nevojë të bëni udhëtime në janar në një makinë, atëherë bëni shumë kujdes, më shpesh ndaluni në rrugë për t'u çlodhur!

Ujori

Në janar të vitit 2020, Ujori do të takojë njohje të reja të dobishme. Falë këtyre njohjeve, ju do të jeni në gjendje të forconi pozicionin tuaj në punë, të merrni njohjen e udhëheqjes ose të lidhni një kontratë fitimprurëse. Sidoqoftë, Ujori do të duhet të bëjë çdo përpjekje që të rritet profesionalisht dhe të mos ndalet këtu. Janari nuk është i përshtatshëm për Ujorin për t'u çlodhur, ky është një muaj pune serioze dhe e palodhur. I gjithë argëtimi duhet të shtyhet për një herë tjetër. Nëse tani mund të përqendroni energjinë tuaj në punë, atëherë në të ardhmen do të merrni rezultate shumë të mira. Janari nuk është i përshtatshëm për Ujorin për të bërë blerje të shtrenjta, siç janë makinat ose apartamentet. Por mund të shikoni reklama për makina, të konsultoheni me miqtë dhe specialistët, në mënyrë që në të ardhmen menjëherë të blini opsionin e duhur. Ndërsa drejton automjetin, Ujori duhet të monitorojë nga afër njerëzit që kalojnë rrugën. Ngadalësoni përpara vendkalimeve për këmbësorë paraprakisht!

Peshqit

Janari është muaji më i mirë për ata Peshqit, puna e të cilave ka të bëjë me krijimtarinë. Ju keni frymëzim të mjaftueshëm për të krijuar një kryevepër të vërtetë. Idetë origjinale do të lindin në kokën tuaj, zbatimi i të cilave do t'ju japë mundësinë të pasuroheni dhe të bëheni një person i famshëm. Një projekt pune duhet të trajtohet si një fëmijë i cili ka nevojë për kujdesin, dashurinë dhe vëmendjen tuaj. Përballë dështimeve? Merri ato filozofikisht. Nuk funksionoi këtë herë, herën tjetër që do të funksionojë! Përdorni buzëqeshjen tuaj si një mjet që hap derën për mundësi të reja. Mundohuni të merrni pjesë në konkurset ku mund të demonstroni aftësitë tuaja profesionale. Sidoqoftë, drejtuesit e Peshqve janë më mirë të mos mendojnë për kreativitet gjatë ngarjes! Monitoroni nga afër situatën në rrugë, veçanërisht makinat që vijnë. Nëse keni dëshirën dhe mundësinë për të blerë një makinë të re, atëherë bliheni. Të gjitha blerjet e bëra në janar do të jenë të suksesshme.

Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër