Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin Gusht 2019

Gushti 2019 nuk do të japë stabilitet në jetë, pasi pritet suksesi dhe dështimi, gëzimi dhe dhimbja. Gjëja kryesore nuk është të heqësh dorë nga ndonjë gjë e re dhe krijuese, por të vazhdosh t’ bësh vetë gjërat dhe të përpiqesh të zbatosh të gjitha planet që ke.

Yjet parashikojnë një numër të madh gabimesh në gusht për shkak të dëshirës për të bërë diçka të shpejtë. Nëse planifikoni të blini një makinë apo pasuri të patundshme, mund ta bëni, por së pari mendoni me kujdes, analizoni aftësitë tuaja financiare. Përfaqësuesit e të gjitha shenjave të horoskopit në gusht 2019 duhet të jenë të kujdesshëm dhe serioz në lidhje me çdo investim financiar dhe shpenzim të parave. Jeni shumë të kujdesshëm me kreditë dhe investimet në biznes të ri!

Në marrëdhëniet me miqtë dhe të afërmit, dëgjoni më shpesh mendimet e tyre, përpiquni të mos argumentoni dhe mos krijoni situata konflikti. Konflikti që do të ndodhë në gusht mund të vazhdojë për një kohë shumë të gjatë, mos harroni këtë! Në çdo gjë që planifikoni të bëni në gusht, përpiquni të gjeni «terrenin e mesëm». Atëherë nuk do të keni probleme.

Ditët e favorshme: 3, 12, 15, 22. Katër ditë këtë muaj do të jenë shumë pozitive sepse këto ditë ju mund të planifikoni me siguri gjëra serioze: blerja e një veture, takimi i rëndësishëm i biznesit etj.

Ditët e pafavorshme: 14, 21. Vetëm dy ditë në gusht, Universi do të dërgojë një energji të fortë negative. Këto ditë ju duhet të jeni sa më të kujdesshëm dhe të kujdesshëm që është e mundur, sidomos për ata që planifikojnë të ngasin makinën këto ditë.

Dashi

Gusht 2019 është një periudhë dinamike dhe e favorshme për Dashin, pasi do të shfaqen shumë ide dhe plane të reja. Gjatë gjithë muajit, Dashi do të ndjejë një entuziazëm në rritje dhe një shpërthim energjie. Ju duhet të mendoni për riparimin e makinës suaj, pasi ekziston rreziku i një aksidenti për shkak të mosfunksionimit. Në terma financiarë, gushti nuk është një muaj i mirë për Dashin. Paratë do të nevojiten vazhdimisht dhe në shumë raste do të shoqërohet me pushim, riparime ose shpenzime për të dashurit. Megjithatë, yjet rekomandojnë Dashin të mos shqetësohen për paratë e shpenzuara në gusht, sidomos në pjesën tjetër të riparimeve të makinave. Këto janë shpenzimet e nevojshme!

Demi

Gushti është shumë aktiv për Demin, sidomos në fund të muajit. Demi do të duhet të udhëheqë një jetë aktive, e cila mund t’i lodh dhe t'i fyejë. Megjithatë, do të jetë e nevojshme për rritjen e mëtejshme financiare. Gushti është një periudhë e mirë për udhëtimin familjar me makinë, për ndërtimin e një shtëpie, për blerjen e një makine të re ose garazh. Vlen të kujtohet se gjëja më e rëndësishme për Demin në gusht është shtëpia, familja dhe miqtë e ngushtë. Nëse vendosni të blini një makinë në gusht, sigurohuni që të konsultoheni me të afërmit, i kushtoni vëmendje dëshirave të tyre. Shoferët e Demit duhet të jenë më të kujdesshëm kur udhëtojnë në distanca të gjata, duhet të bëni pushime të shkurtra për të pushuar.

Binjakët

Optimizmi dhe vetëbesimi do ta shoqërojnë Binjakët gjatë muajit gusht. Do të ketë interes në komunikimin me partnerët potencial të cilët do t'ju ndihmojnë të kuptoni planet tuaja profesionale. Binjakët do të ndihen intuitive në atë drejtim për të vepruar, në mënyrë që të mos humbasë mundësinë. Plotësia energjetike, perceptimi i hapur emocional, optimizmi dhe inteligjenca do të ndihmojnë Binjakët të lundrojnë mirë në drejtime të reja dhe të tërheqin njerëzit e duhur për ta. Nëse planifikoni të shkoni me pushime në makinën tuaj, atëherë gushti është koha e duhur për këtë. Megjithatë, gjatë drejtimit të automjetit, kontrolloni rregullisht rrugën dhe ndiqni me kujdes atë që po ndodh në rrugë!

Gaforrja

Për Gaforren, gushti do të jetë një muaj i vështirë. Mund të lindin tensionet me partnerët e biznesit ose me të afërmit, të cilat mund të çojnë në konflikte të shpeshta. Por në aspektin financiar, Gaforrja ka perspektiva të mira. Ka një shans për të marrë një punë me pagesë të lartë ose për të investuar me sukses para. Megjithatë, dëshira e Gaforres për të kontrolluar plotësisht situatën dhe për të përcaktuar kushtet e tyre mund të shkaktojë rezistencën e të tjerëve. Për të arritur rezultate vërtet të mira, Gaforrja duhet të përpiqet të jenë më të butë me njerëzit rreth tyre. Gushti është i përshtatshëm për blerjen e një makine të re, por duhet të sigurohet që të gjitha dokumentet të jenë legalisht të sakta, ekziston rreziku i mashtrimit.

Luani

Për Luani, gusht do të jetë një nga muajt më të favorshëm këtë vit. Potenciali krijues i Luanit është aktivizuar, gjë që mund të ndryshojë jetën personale dhe statusin shoqëror për të mirë. Çdo sipërmarrje dhe aventurë jo vetëm që mund ta konfirmojë kredibilitetin tuaj, por edhe të përmirësojë gjendjen tuaj financiare. Por ju nuk duhet të mbështeteni vetëm në fat, çdo rrezik duhet të llogaritet paraprakisht dhe të ketë një plan të qartë veprimi. Veprimet e pamatura mund të çojnë në humbje parash. Gushti është koha më e mirë për të shkuar. Edhe nëse keni shumë punë, merrni të paktën disa ditë për të udhëtuar me makinë me familjen ose miqtë. Gjatë udhëtimit, jini veçanërisht të kujdesshëm në rrugët malore të ngushta!

Virgjëresha

Gushti është një muaj i vështirë për Virgjëreshën, pasi përfundon viti i tyre me diell dhe fillon viti tjetër dhe kjo do të ndikojë në shëndetin dhe gjendjen shpirtërore. Në këtë kohë, Virgjëresha do të ketë nevojë për pushim, jo ​​punë aktive. Nëse ende keni nevojë të punoni, atëherë përpiquni të mos filloni ndonjë biznes të ri dhe mos punoni më shumë se 8 orë në ditë. Mbingarkesa në punë në gusht është absolutisht e papranueshme për Virgjëreshën! Kjo është një periudhë e favorshme për pushime, komunikim në rrethin e ngushtë të miqve të ngushtë dhe të dashurit. Udhëtimi me makinë do të sjellë kënaqësi të madhe, sidomos në një vend të ri të panjohur. Duke shkuar në një udhëtim të tillë, Virgjëresha mund të realizojë ëndrrat e tyre të vjetra, për të kënaqur jo vetëm veten, por edhe të dashurit e tyre.

Peshorja

Gusht 2019 është një periudhë e favorshme për Peshoren, sidomos nga data e 4 deri në 13, kur ata mund të shprehen me sukses në një projekt kolektiv, në aktivitete arsimore ose shkencore dhe gjithashtu japin një llogari të mirë për veten në punë, gjë që mund të japë perspektiva të mira. Gjëja kryesore nuk është që të kenë panik në dështimet e para dhe të përpiqen për të gjetur menjëherë zgjidhjet e duhura. Kjo do të ndihmojë Peshorje për të hedhur një themel të fortë për suksesin e ardhshëm, pasi që çdo planifikim dhe negociatat me partnerët mund të jenë premtuese. Në gusht, Peshorja mund të marrë në konsideratë blerjen e një makine të shtrenjtë. Por duhet të jeni shumë të kujdesshëm në detaje, të shikoni të gjitha opsionet e mundshme, të merrni parasysh të gjitha kërkesat dhe dëshirat për makinën e ardhshme.

Akrepi

Për shumë Akrep, gusht nuk mund të jetë shumë i mirë për shëndetin dhe humorin, por në mënyrë profesionale do të jetë një kohë e mirë. Puna do të fillojë të sjellë rezultate, Akrepi do të ndjejë një shije për jetën, ata do të jenë të interesuar të rrisin të ardhurat e tyre dhe për këtë do të kenë shumë mundësi. Gjëja kryesore është të jesh sipërmarrës, të përdorësh në mënyrë aktive lidhjet dhe intuitën tënde. Nëse jeni duke planifikuar një pushim në gusht, atëherë përpiquni ta bëni atë jo shumë të gjatë. Gushti për Akrepin — kjo është koha për të vepruar, jo për pushim! Ju nuk duhet të bëni blerje të shtrenjta në gusht: një makinë, një garazh, një apartament — e gjithë kjo është më mirë të shtyhet për një kohë tjetër. Ndërsa ngisni një makinë, Akrepi duhet të shikojë për shpejtësi, ka një rrezik të lartë të gjobave për shpejtimin.

Shigjetari

Për Shigjetarin, gusht duhet të jetë një muaj shumë i mirë! Në këtë kohë, dëshira për të udhëtuar dhe për të bërë njohje të reja do të rritet. Disa nga këto takime mund të jenë të dobishme në të ardhmen. Në gusht, duhet të komunikojnë më shumë, të takohen me miqtë, të diskutojnë planet e tyre me partnerët dhe të bëjnë udhëtime biznesi. Sa më aktiv të jeni në gusht, aq më mirë rezultati do të jetë në të ardhmen. Kjo periudhë është ideale për riparimin e automjetit ose apartamentit tuaj, vetëm duhet të bëni një plan veprimi paraprakisht. Gjatë ngasjes së një makine, Shigjetari duhet të jetë i vetëdijshëm për përdoruesit e tjerë të rrugës dhe të përpiqet të shmangë aksidentet. Në ditët me shi, Shigjetar, është më mirë për të përdorur transportin publik.

Bricjapi

Gusht 2019 për Bricjapin është një periudhë mahnitëse e qetë dhe paqësore. Ju mund të bëni atë që keni dashur gjithmonë, domethënë të merrni kënaqësi nga jeta. Nëse ju ende nuk e keni bërë, atëherë gushti është i përshtatshëm për të filluar shkollën e makinës. Dhe nëse tashmë keni patentë shoferi, kontrolloni nëse është koha ta ndryshoni atë dhe nëse sigurimi juaj po mbaron. Gushti është një kohë e mirë për të përzgjedhur një makinë. Nga aq shumë dhjetëra kilometra ju nuk do të bëni për të udhëtuar, nuk do të ndiheni lodhje. Për të shmangur ndonjë telash në rrugë, përpiqu të mos jesh nervoz dhe të mbështetesh më shumë në sens të përbashkët, e jo në emocione.

Ujori

Në gusht, shumë Ujorë po presin një jetë shumë aktive, plot ngjarje dhe takime. Në këtë kohë, ndryshimet e mundshme radikale në familje, duke lëvizur, riparime, ndërtim, ka të ngjarë të marrë një trashëgimi, të fillojë një biznes familjar. Megjithatë, kthimi në çështjet dhe problemet e vjetra mund të jetë fatkeqësi, është më mirë të mendosh për të ardhmen. Ujori në gusht nuk duhet të sjellë në biznesin e vet miq ose partnerë të rinj, shërbimet e të cilëve në të ardhmen mund të çojnë në probleme të mëdha, kështu që duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të vëmendshëm. Yjet thonë se për shoferët e Ujorit, mund të jetë një muaj i vështirë. Ekziston rreziku për të hyrë në probleme të ndryshme. Pra, kini kujdes. Dhe mos parko në vendin e gabuar!

Peshqit

Gusht 2019 për Peshqit do të jetë një muaj ndryshimesh dramatike. Këtë muaj janë të mundshme situatat më të ndryshme dhe të papritura: ju mund të merrni një trashëgimi ose të humbni një portofol me para, ju mund të blini një apartament ose ta prisni makinën tuaj. Duhet të jeni gati për çdo kthesë të fatit! Dhe për t'i kuptuar këto ndryshime të qetë, Peshqit duhet të mësojnë të analizojnë me shpejtësi situatën aktuale dhe të marrin vendimet e duhura. Është një ide e mrekullueshme për të shkuar në një udhëtim me makinë, por para një udhëtimi të gjatë duhet të keni një pushim të mirë, që të mos bini në gjumë gjatë ngasjes. Në rrugë, shikoni me kujdes për semaforët dhe shenjat rrugore, mos u hutoni nga telefoni juaj celular!

Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër