Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin Dhjetor 2019

Në Dhjetor 2019, të gjithë njerëzit do të kenë shumë gjëra të ndryshme për të bërë. Ajo dëshiron të jetë në kohë, të kompletojë punët personale dhe personale dhe gjithashtu të përgatitet për pushimet e dimrit. Në sektorin financiar, nuk do të ketë surpriza të pakëndshme, kështu që ju mund të bëni blerje të shtrenjta, të blini dhurata dhe të bëni investime në projekte të reja. Në dhjetor, shumë njerëz do të rrisin furnizimin e tyre me gjallëri. Dikush dëshiron të pastrojë biznesin e vet, dikush do të rregullojë apartamentin, dikush do të jetë në gjendje të blejë një makinë të re. Në çdo rast, të gjitha këto gjëra do të sjellin një rezultat pozitiv dhe ju do të jeni të kënaqur me veprimet tuaja. Sidoqoftë, jo gjithçka do të jetë në rregull në dhjetor 2019. Në sferën personale, mund të ndodhin ndryshime shumë serioze. Përpiquni ta merrni këtë në mënyrë filozofike. Nëse kjo do të ndodhte, atëherë do të duhej të kishte ndodhur. Mos kërkoni fajtorët, mos e fajësoni veten. Në dhjetor, yjet rekomandojnë që të konsideroni me kujdes gjendjen e sistemit tuaj nervor. Për shkak të përvojave dhe problemeve të shpeshta, rënia e presionit, ndryshimet e humorit ose depresioni janë të mundshme. Nëse në jetën tuaj ka një mirëkuptim dhe dashuri për ata njerëz që ju rrethojnë, ju lehtë mund t'i mposhtni të gjitha problemet në kohën më të shkurtër të mundshme.

Gjëja kryesore — mos lejoni që mendimet negative të prishin pritjen e Vitit të Ri. Ende ka kohë të lirë për të rivendosur rendin e plotë për të gjitha çështjet. VEPRO!

Ditët e favorshme: 8, 9, 14, 16 dhe 29. Në dhjetor, zakonisht ndodhin shumë ngjarje, të gjithë duam të kemi kohë për të përfunduar gjërat e vjetra para Vitit të Ri. Sidoqoftë, yjet rekomandojnë që të përpiqeni të planifikoni gjëra veçanërisht të rëndësishme për ditë të favorshme për këtë. Në këtë mënyrë ju të mund, të shmangni surprizat e pakëndshme.

Ditët e pafavorshme: 2, 7, 13,19 dhe 25. Për këto ditë dhjetori nuk është e nevojshme të planifikoni gjëra të rëndësishme. Është më mirë të qëndroni në shtëpi dhe të bëni aktivitete normale në ditë të pafavorshme. Mos u mundoni të filloni një biznes të ri këto ditë, ekziston rreziku që asgjë e mirë të mos vijë prej tij.

Dashi

Këtë muaj, Dashi do të ketë mundësinë për të sjellë të gjithë punën e filluar në përfundimin e tyre logjik. Prandaj, në vend që të shpenzojnë kohë për argëtim, yjet rekomandojnë Dashin të lëvizë shpejt në çështje të rëndësishme. Por gjithashtu duhet të relaksoheni dhe alternativa më e mirë për relaksim është një udhëtim i shkurtër me makinë. Dhjetori është i mirë për t'u takuar me të afërmit e largët dhe me miqtë e vjetër që nuk i keni parë për një kohë të gjatë. Kjo është ajo, që për të komunikuar me ta, ju mund të bëni udhëtimin tuaj me makinë. Kur bëni biznesin tuaj, mos harroni se ka njerëz rreth jush që ndonjëherë kanë nevojë për ndihmën dhe kujdesin tuaj. Nëse në rrugë shihni se dikush ka nevojë për ndihmë, atëherë ndaloni dhe ndihmoni. Fati do t’ju ​​shpërblejë padyshim për veprat tuaja të mira!

Demi

Për Demi, Dhjetori do të jetë një nga periudhat më të favorshme këtë vit. Përfaqësuesit e kësaj shenje të zodiakut nuk duhet të kenë probleme në çështjet personale ose profesionale në dhjetor. Shumë Dema do të jenë në gjendje të arrijnë harmoninë në mendimet dhe veprimet e tyre. Dikush do të gjejë një hobi të ri, dikush do të bëjë punë serioze dhe dikush do të vendosë se është koha që t'i kushtohet krijimtarisë. Problemi kryesor në Dhjetor për Demin mund të jetë zilia e atyre që nuk janë aq të lumtur. Demat që kanë biznesin e tyre në dhjetor nuk rekomandohet të ndërmarrin rreziqe. Mundohuni të mos filloni gjëra, suksesi i të cilave varet nga fati. Nëse vendosni t’i jepni vetes një makinë të mirë për Vitin e Ri, atëherë blini atë vetëm nga një tregtar i autorizuar, pasi ekziston rreziku që një shitës privat të mos ju tregojë të gjithë të vërtetën për gjendjen teknike të makinës.

Binjakët

Binjakët në dhjetor do të harrojnë fjalën «paqe» dhe do të bëjnë gjëra për të cilat nuk i kanë kushtuar shumë vëmendje në të kaluarën. Ky muaj do t'i japë Binjakëve një mundësi të mirë për të zbuluar forca të reja brenda vetes për të arritur të gjitha detyrat e tyre. Duke u përpjekur të kuptojnë veten dhe të tjerët, përfaqësuesit e kësaj shenje të zodiakut do të bëjnë shumë zbulime interesante. Në gjysmën e dytë të dhjetorit, Binjakët do të jenë shumë entuziastë për të blerë dhurata dhe suvenire për të kënaqur të afërmit dhe miqtë e tyre për Vitin e Ri. Dhjetori do të jetë një kohë shumë e mirë për të blerë një veturë. Merrni kohën tuaj me zgjedhjen, shikoni më shumë opsione, këshillohuni me ekspertë. Drejtuesit binjakë nuk janë në rrezik në dhjetor, por kjo nuk do të thotë që rregullat e trafikut mund të injorohen!

Gaforrja

Këtë muaj, Gaforrja shpesh do të marrë vendime dhe do të kryejë veprime që do të varen plotësisht nga disponimi i tyre. Kjo mund të çojë në pasoja shumë të këqija. Yjet këshillojnë përfaqësuesit e kësaj shenje të zodiakut kur marrin vendime veçanërisht të rëndësishme, megjithatë, të udhëhiqen nga sens i përbashkët dhe jo nga impulse të mprehta emocionale. Është e rëndësishme të kuptoni që lëkundjet e forta të humorit mund të dëmtojnë jo vetëm ju, por edhe të dashurit tuaj. Mundohuni të mos u shkaktoni atyre ndonjë telash para Vitit të Ri. Kjo festë e mrekullueshme duhet të festohet me familjen dhe me një humor të mirë dhe zgjidhja për të gjitha problemet psikologjike duhet të shtyhet deri në një herë tjetër. Më mirë akoma, harro këto probleme dhe fillo vitin e ardhshëm pa to! Në dhjetor, Gaforrja është më mirë të mos mendoni për blerjen e një makine të re, kjo blerje nuk do të sjellë përfitime.

Luani

Këtë muaj, Luani mund të ketë vështirësi të vogla financiare, pasi jo të gjitha gjërat e filluara më herët do të sjellin rezultatin e dëshiruar në dhjetor. Luanët mund të përpiqen të fillojnë një biznes të ri, por kjo ia vlen ta bëni vetëm nëse jeni të sigurt që keni llogaritur saktë forcën tuaj dhe do të jeni në gjendje të arrini sukses herën e parë. Merrni kohën tuaj për të marrë vendime edhe nëse ju duket se gjithçka do të jetë mirë. Është më mirë të mendoni seriozisht dhe të llogaritni të gjitha opsionet e mundshme. Emocionalisht, disa Luan do të ndjehen të lodhur deri në fund të muajit, por një shoqërim i mirë argëtues mund të ndihmojë në zgjidhjen e këtij problemi. Relaksohuni më shpesh me miqtë në dhjetor: shkoni në kinema, bëni një udhëtim të shkurtër me makinë në një vend të panjohur ose thjesht ecni më shumë në ajër të pastër. Drejtuesit e luanit duhet të marrin në konsideratë me kujdes gjendjen teknike të makinës së tyre!

Virgjëresha

Në muajin e parë të dimrit, Virgjëresha do të ndiejë një energji të fortë, e cila do t'u jap atyre mundësinë për të përfunduar shumë nga punimet e filluara më parë. Nuk ka nevojë të bëni kompromise në çështjet kur keni besim se keni të drejtë. Vepro me vendosmëri dhe do të kesh sukses! Financiarisht, Virgjëresha do të kalojë dhjetorin pa ndryshime të mëdha. Këtë muaj nuk do të duhet të prisni të ardhura të mëdha ose dhurata të shtrenjta të papritura, por do të keni para të mjaftueshme për të festuar mirë Vitin e Ri. Mundohuni të blini dhurata për familjen dhe miqtë paraprakisht, mos i hiqni ato deri në ditët e fundit të dhjetorit, kështu që ju të mund të shpërndani saktë financat tuaja për tërë muajin. Dhjetori nuk është i përshtatshëm për Virgjëreshat për të blerë një makinë, por mund të filloni të shikoni opsionet dhe të këshilloheni me specialistë. Nëse nuk nxitoni, mund të blini një makinë shumë të mirë në të ardhmen!

Peshorja

Peshorja në dhjetor do të fillojnë një periudhë shumë të suksesshme në sektorin financiar. Gjithçka që lidhet me aktivitetin profesional do të fillojë të rezultojë mirë dhe të sjellë të ardhura të shumëpritura. Ka të ngjarë që ju të merrni ndihmë të konsiderueshme nga të dashurit. Potenciali i lartë energjetik, aktiviteti intelektual, shoqërueshmëria dhe lëvizshmëria do të kontribuojnë në suksesin tuaj në muajin e parë të dimrit. Sidoqoftë, në jetën personale të Peshorjes, ndryshime të rëndësishme mund të ndodhin si për mirë ashtu edhe për keq. Dëgjoni intuitën tuaj dhe përpiquni të shmangni konfliktet me të dashurit. Drejtuesit e Peshores janë më mirë të shmangin rrugët malore të rrezikshme që mund të kenë akull ose borë. Nëse ende keni nevojë për një udhëtim në rrugë të tilla, sigurohuni që të përgatitni siç duhet makinën tuaj për këtë: kontrolloni frenat dhe gjendjen e gomave.

Akrepi

Në gjysmën e parë të dhjetorit, Akrepi do të ndiejë se u mungon ndihma e miqve dhe dashuria e të dashurve. Ndoshta kjo është për shkak të faktit se ju po përpiqeni të zgjidhni shumë probleme dhe të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë. Mundohuni të hiqni gjërat e panevojshme dhe përqendroni përpjekjet tuaja vetëm në më të rëndësishmet! Në çdo rast, situata do të ndryshojë plotësisht nga mesi i muajit. Gjysma e dytë e dhjetorit do të jetë shumë më e mirë për Akrepët sesa e para. Është në gjysmën e dytë të muajit që ju do të jeni në gjendje të përmbushni shumë nga ëndrrat dhe dëshirat tuaja. Nëse planifikoni të blini një makinë, atëherë gjysma e dytë e dhjetorit është ideale për këtë. Drejtuesit e akrepave këshillohen të shmangin udhëtimet e gjata në fillim të muajit. Në gjysmën e dytë të dhjetorit, ju mund të shkoni në një udhëtim me makinën tuaj, këshillohet që të merrni më shumë miq me vete për ta bërë udhëtimin argëtues!

Shigjetari

Shigjetari do të jetë në gjendje në dhjetor të përfundojë të gjithë punën e filluar më herët. Sidoqoftë, në fillim të muajit, një incident i pakëndshëm mund të ndryshojë të gjitha planet tuaja. Është për këtë arsye që ju do të duhet të shpenzoni shumë kohë në zgjidhjen e problemeve të njerëzve të tjerë ose urgjentisht të rregulloni dokumente të ndryshme. Periudha e pakëndshme nuk do të zgjasë shumë dhe nga mesi i muajit do të keni mundësi të zgjidhni të gjitha problemet tuaja. Dhjetori do të jetë i favorshëm për zhvillimin shpirtëror, duke zgjeruar horizontet e dikujt dhe për të blerë dhurata të këndshme për miqtë ose të afërmit. Këtë muaj nuk keni nevojë të mendoni për blerjen e një makine të re, asgjë e mirë nuk do të vijë prej saj. Udhëtimet e gjata për Shigjetarët gjithashtu nuk rekomandohen në dhjetor, është shumë më mirë të qëndroni në një ambient komod në shtëpi, në të cilën mund të gjeni kohë për të shikuar filmat tuaj të preferuar, të lexoni libra ose thjesht të ëndërroni për diçka të këndshme.

Bricjapi

Përgatitja për Vitin e Ri, blerja e dhuratave, shoqëria gazmore e miqve — e gjithë kjo nuk është për Bricjapin. Këto aktivitete nuk do të ndikojnë në zemrën tuaj. Në dhjetor, Bricjapët do të duan të distancohen nga komunikimi për një kohë dhe të bëjnë vetëm atë që ata e konsiderojnë të rëndësishme për veten e tyre. Në fillim të muajit, një periudhë qetësie do të vijë për ju, e cila mund të përfundojë me një surprizë të pakëndshme. Është për këtë arsye që Bricjapët do të duhet të fillojnë të veprojnë në mënyrë 3ctive dhe të zgjidhin shpejt problemet që janë shfaqur. Shumë do të befasohen nga ndryshimi i sjelljes dhe qëndrimit tuaj ndaj njerëzve përreth jush, por kjo nuk do të çojë në konflikte të mëdha. Drejtuesit e Bricjapëve kanë nevojë për kujdes të veçantë në errësirë. Këshillohet që përgjithësisht të shmangni udhëtimet me makinë natën!

Ujori

Në dhjetor, Ujori pret një periudhë të vështirë. Para së gjithash, ajo do të lidhet me anën emocionale të jetës. Problemet që shoqërohen me punë ose biznes nuk priten dhe mund të ketë shumë shqetësime për të dashurit dhe të afërmit. Kjo mund të ndikojë negativisht në sistemin tuaj nervor dhe gjithashtu t'ju privojë nga aftësia për të vlerësuar në mënyrë të duhur situatën dhe për të marrë vendime të shpejta, korrekte. Duke pasur parasysh këto rrethana, do të ishte shumë mirë të hartohet një plan çështjesh të nevojshme për muajin dhjetor paraprakisht dhe të ndiqni me përpikëri këtë plan. Në dhjetor, Ujori mund të fillojë të zgjedhë një makinë të re, por është më mirë të shtyhet blerja deri në një herë tjetër. Tani për tani, thjesht mendoni, shikoni në reklama dhe këshillohuni me të dashurit. Ju definitivisht nuk keni nevojë të nxitoheni në blerje. Drejtuesit e Ujorit duhet të dëgjojnë ndjenjat e tyre të brendshme. Nëse mendoni se gjendja juaj emocionale nuk është shumë e mirë, atëherë është më mirë të ecni ose të bëni një taksi.

Peshqit

Për shumë Peshqit, muaji i fundit i vitit mund të bëhet i ndritshëm dhe shumë i mirë, veçanërisht në sektorin financiar. Ka të ngjarë që ju të merrni një çmim parash, një dhuratë të shtrenjtë ose të fitoni llotarinë. Kjo do t'ju lejojë jo vetëm të përmbushni dëshirat tuaja, por gjithashtu të bëheni më tërheqës për anëtarët e seksit të kundërt. Mos kini frikë të eksperimentoni! Ky muaj mund t'ju sjellë fat që më parë dukej i pamundur. Në fund të dhjetorit, mos planifikoni përpara. Ju mund të keni nevojë të merrni një pjesë aktive në jetën e njerëzve të tjerë. Mos hiqni dorë nga një festë e mirë, një gotë verë në një kompani të këndshme ose nga një ftesë për Vitin e Ri, por mos pini shumë alkool. Drejtuesit e peshqve duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm kur janë me makinë në qytete të mëdha, ku ka më shumë makina, pasi ekziston rreziku i përplasjeve të vogla.

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër