Crossoveri i ri elektrik Mitsubishi Airtrek

Kompania Mitsubishi Motors ka prezantuar zyrtarisht crossover-in e ri elektrik Airtrek. Prezantimi publik i kësaj makine u bë në ekspoziten ndërkombëtare të makinave në Kinë.
Crossoveri i ri është produkt i përbashkët i kompanisë japoneze Mitsubishi dhe kompanisë kineze GAC.
Interjeri i këtij crossover-i është plotësisht origjinal. Karakteristika kryesore është prania e dy ekraneve. Njëri prej këtyre ekraneve është përgjegjës për pultin dixhital, dhe tjetri (me touchscreen) shfaq të gjithë informacionin e sistemit multimedial.


Për sa i përket dimensioneve (4630 mm i gjatë, 1920 mm i gjerë dhe 2830 mm i lartë), crossoveri i ri elektrik ndodhet midis Eclipse Cross të rinovuar dhe Outlander-it të ri, dhe për sa i përket bazës së rrotave (2830 mm) është edhe më i madh se Outlander. Crossover Airtrek është i pajisur me një motor elektrik 184 kuaj fuqi me një bateri 60 ose 80 kWh me një rezervë energjie prej 400 dhe 600 kilometra, përkatësisht.
Prodhimi i Mitsubishi Airtrek do të jetë në uzinën e përbashkët GAC-Mitsubishi në vitin 2022. Data e fillimit të shitjeve dhe çmimi për këtë crossover do të shpallen më vonë.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër