Crossover VW T-Roc është rinovuar: pamja e modifikuar dhe shkarkimi nga Akrapovic

Kompania Volkswagen ka përditësuar të gjitha modifikimet e crossover kompakt T‑Roc për tregun evropian të automobilave. Përveç fuoristradës standarde, do të ketë një T‑Roc R të përforcuar dhe një kabriolet me pjesën e sipërme prej pëlhure të palosshme. Në Evropë, shitjet e këtyre risive do të fillojnë në pranverën e vitit 2022.
Crossover-at patën dizajn modern të jashtëm dhe interior të rinovuar me ekrane të mëdha, por gama e motorëve të T‑Roc nuk ka ndryshuar.
Për më tepër, T‑Roc pati një set të ri rrotash që varionin nga 16 deri në 19 inç, kurse gama T‑Roc R përfshin një shkarkues titani nga Akrapovic.


Në tapiceri tani përdoret plastikë më e butë. Pajisjet bazë të këtyre crossover-ave përfshijnë kruskotin dixhital 8 inç dhe timonin nga VW Golf, kurse njësia e kontrollit të klimës u bë me touchscreen.
Është optimizuar grupi i asistentëve të drejtimit IQ.Drive Travel Assist, i cili përfshin kontrollin inteligjent të lundrimit. Konfigurimi standard përfshin asistentin e parkimit.


Në tregun evropian, Volkswagen T-Roc është i pajisur me një grup motorësh turbo me benzinë me kapacitet nga 110 deri në 190 kuaj fuqi dhe dy variante motorësh me naftë 115 ose 150 kuaj fuqi. Motorët janë kombinuar me kambio manuale me gjashtë marshe ose kambio të robotizuar me shtatë marshe, dhe sistemi me katër rrota aktive është i disponueshëm vetëm për versionet më të fuqishme. T‑Roc R i fuqishëm ka ruajtur motorin turbo me katër cilindra 2.0 litra me kapacitet 300 kuaj fuqi dhe mund të marrë shpejtësinë deri në 100 km/orë për vetëm 4,9 sekonda.


Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër