Autosalloni i Parisit 2018.

Autosalloni i Parisit 2018 (në origjinal, Mondial de l'Automobile) është ngjarja më e madhe në fushën e industrisë së automobilave. Më shumë se 1 milion njerëz dhe 10,000 gazetarë vizituan autosallonin në Paris, gjë që e bëri këtë ekspozitë më të vizituarën në botë. Në vitin 2018, aktiviteti jubilar premton të jetë më masiv dhe interesant. Autosalloni i Parisit është një ngjarje shumë interesante dhe e rëndësishme në të gjithë botën e automobilave. Puna është se ai, duke filluar nga vjeshta, merr stafetën e autosallonit të vet paraprirës, të Gjenevës dhe të Frankfurtit.

Pas debutimit madhështor të shumë përditësimeve në Gjenevë në 2018, Parisi, si zakonisht, do të bëhet shansi i dytë për prodhuesit botërorë të makinave, për të prezantuar produktin e tij të fundit në seri dhe konceptet e ardhshme në fushën e automobilave. Vitin e kaluar, për shembull, pamë debutimin e modeleve të tilla interesante si Land Rover Discovery, Nissan Micra dhe Volkswagen ID Concept.

Pjesëmarrësit e Autosallonit të Parisit 2018

Ndoshta do të ishte më e lehtë të rendisnim kompanitë që nuk do të marrin pjesë në aktivitetet e Autosallonit të Parisit 2018. Megjithatë, do të listojmë pjesëmarrësit kryesorë të ekspozitës, që po përgatisin veçanërisht risi të rëndësishme.

Lista përfshin: Renault, Maserati, Lexus, Toyota, Land Rover, Skoda, Honda, Citroen, BMW, Hyundai, Lamborghini, Audi dhe Mercedes-Benz. Prodhuesi japonez i automobilave Suzuki ka reputacion për ofertat e çuditshme, dhe këtë vit ne do të shohim debutimin evropian të modelit të ri Jimny 4x4. Modelet e para të Jimny-it të ri do të dalin në rrugë në fund të këtij viti.

Risitë e Autosallonit të Parisit 2018

Shumica e prodhuesve të automobilave, tradicionalisht, zgjedhin autosallonin në Paris për premierat e risive të tyre. Automjetet-risi më interesante nga prodhues të mirënjohur në autosallonin 2018:
1. Audi Q3 2 gjenerata
2. Porsche Macan restyling 2019
3. Hyundai i30 N Line
4. Audi Q8
5. Porsche Cayenne E-Hybrid
6. BMW X5 2019 në karrocerinë G05
7. Ford Focus 4 gjenerata
8. Peugeot 508 SW 2019
9. Audi A1 Sportback 2019
10. Maserati Levante GTS
11. Volkswagen T-Cross
12. BMW 8-Series Coupe 2018
13. Suzuki Jimny 4x4

Datat e zhvillimit të Autosallonit të Parisit 2018

Dyert e autosallonit në Paris do të jenë të hapura nga data 4 deri më 14 tetor 2018, nga ora 10 deri në orën 20. Më 4, 5, 6, 10, 11 dhe 12 tetor autosalloni i Parisit do të punojë me orar të zgjatur nga ora 10 deri 22 e mbrëmjes.

Vendi i zhvillimit të Autosallonit të Parisit 2018

Autosalloni i Parisit 2018, tradicionalisht, do të mbahet në Paris-Expo-de-Versailles, sipas adresës: 1 Place de la Porte de Versailles, 75015

Comments
Për të publikuar komentin tuaj, Ju duhet të regjistroheni ose të hyni.
Komentet për këtë njoftim janë mbyllur

‹ Postimi i mëparshëm Postimi tjetër