Blog

16.03.2019 10:29

Historia e Mercedes-Benz-it G-Klasse

Lindja e së famshmes Gelendvagen i është detyruar revolucionit islamik në Iran. Urdhri për të zhvilluar një model të ri të automjeteve jashtë rrugës është bërë nga ushtria. Shahu i Iranit Mohammed Reza Pahlavi..
02.03.2019 20:36

Range Rover Evoque 2019

Evoque SUV nga Range Rover është një nga modelet më të njohura të kësaj kompanie të famshme britanike. Që nga viti 2011, më shumë se 600,000 kopje të këtij modeli janë shitur në mbarë botën. Menaxhmenti i kompanisë..

24.02.2019 21:00

Horoskopi për muajin mars 2019

Muaji Mars është koha më e mirë për të vendosur rendin në biznes, në marrëdhëniet personale dhe të bërit biznes.

Për ta bërë këtë një muaj të mirë, duhet të jeni fleksibil dhe kreativ. Në shumë raste, do të duhet të kërkoni zgjidhje të reja. Nëse vazhdoni të zbatoni metodat e vjetra për të zgjidhur problemet tuaja, atëherë mund të hasni vështirësi serioze!

Largohuni nga kujtimet e pakëndshme dhe mendimet shqetësuese, ato do t'ju pengojnë të ecni përpara. Marsi 2019 është i përkryer për ndryshimin e një makine, për blerjen e garazhit, për të studiuar në një autoshkollë. 

11.02.2019 20:05

BMW X7 e re 2019

BMW ka prezantuar një rinovim totalisht të ri dhe të plotë të modelit X7, prezantimi i së cilës është planifikuar për 2019. Prezantimi zyrtar i kësaj risie u bë më 28 nëntor 2018 në Los Anxhelos. BMW X7 e re do të bëhet SUV..
25.01.2019 21:56

Horoskopi për muajin Shkurt 2019

Yjet parashikojnë se muaji Shkurt do të jetë i vështirë. Mund të shfaqen raste të paplanifikuara që duhet të përfundojnë shumë shpejt. Gjatë gjithë muajit duhet të jeni gati për surpriza të ndryshme dhe menjëherë t'i përgjigjeni atyre.
Për të përmirësuar atmosferën në shtëpi dhe për të sjellë ndryshime të këndshme në jetë, merruni me riparimin e banesave, një garazh ose makinën tuaj.
Ditët e favorshme të muajit shkurt: 6, 7, 13, 14, 15, 21, 22. Këto ditë janë të përshtatshme për blerjen e një makine ose një garazhi dhe për udhëtime.

Ditët e pafavorshme: 3 shkurt, 11, 19, 27. Këto ditë, përmbahen nga udhëtimi, përpiquni të shmangni blerjet e shtrenjta.

03.01.2019 11:16

Mercedes-Benz GLE 2019

Vetëm pak vite kanë kaluar që nga dalja për herë të parë e fuoristradës së re të serisë GLE, e cila zëvendësoi M-Klasse në 2015 dhe Mercedes-Benz është gati tashmë të paraqesë për vlerësuesit e makinave gjermane..
27.12.2018 15:11

Horoskopi i drejtuesve të mjeteve për muajin janar 2019

Muaji i parë i vitit do të sjellë jo pak surpriza dhe jo të gjitha do të jenë të këndshme. Financat mund të mbarojnë papritur, por nuk duhet të mendoni për të marrë kredi, është më mirë t’ia dilni me forcat tuaja! Përgatituni që në jetën tuaj të shfaqen njohje të reja dhe të hapen prespektiva interesante në karrierë.
Më 6 janar është hëna e re, në këtë ditë është më mirë të qëndroni në shtëpi dhe të jeni me familjen tuaj. Ditë e keqe për çdo udhëtim me makinë.
Më 21 janar është hëna e plotë, ju mund të ndjeni shqetësim dhe ankth, rekomandohet që në këtë ditë të hiqni dorë nga udhëtimet e gjata me makinë!
Ditët e favorshme për ngarjen e makinës në janar 2019 janë: 1, 3, 4, 8,10,15,16, 22, 27, 29, 30. Është më mirë të planifikoni në këto ditë udhëtime të gjata.

18.12.2018 19:05

5 risitë më të pritura të 2019

Lajm i shkëlqyer për vlerësuesit e makinave të fuqishme crossovers të kompanisë Audi - në vitin 2019 Audi do të rinovojë gamën e vet të modeleve dhe një nga këto modele do të jetë version i ri Q3.
05.11.2018 15:12

“Kortezhi” i presidentit

Një zgjedhje nga qindra opsione projektesh. Ideja e një makine të re të klasit-premium për elitën politike ruse ishte pjekur prej kohësh. Në kohën e BRSS-së, anëtarët e qeverisë udhëtonin me makinat ZiL dhe GAZ..
15.10.2018 12:46

Porsche Macan restyling 2019

Në mesin e verës së vitit 2018, kompania gjermane Porsche prezantoi një version të përditësuar të crossover-it të famshëm Porsche Macan 2019 . Prezantimi u bë në një autosallon, në qytetin kinez të Shangait..

Kategoritë