Njoftimet Premium

Shitja e Audi TT RS në Shqipëri

Shitet audi TT S line kabrio funksional. motorr 2.0 tfsi super e shpe. kambio manuale 6 + 1. benzin plus gaz i sapo montuar me 3 vjet garanc. salllon lekure R. sedilje me ngrohj. kondicione. Tiranë
E shitur
AMERICAN LUXURY IMPORTS; Type: Used; Model: TT RS; Body: Coupe; Exterior: Misano Red Pearl; Interior: Black; Doors: 2; Engine: 2.5L TFSI 20-Valve DI Turbocharged I5 Engine; Fuel: Gas; Drive: Al. Tiranë
E shitur

Audi TT RS u shfaq në familjen TT, duke filluar me gjeneratën e dytë të këtij modeli në trupin e 8J. Pak më vonë u ristrukturua. Në vitin 2014, gjenerata e tretë Audi TT 8S u shfaq në treg dhe modeli TT RS bazuar në të u prezantua vetëm në pranverën e vitit 2016 në sallën e ekspozitave në Pekin. Në tregun evropian, makina u shfaq në vitin 2017. Profili i TT RS është pothuajse i njëjtë me TT, por ky modifikim i coupe sportive ka një motor të fuqishëm, me katër rrota, me pezullimin sportiv dhe me një "karakter mashkullor" të vërtetë. Kjo makinë mund të shfaqet në mënyrë të përkryer në qytet dhe në rrugët e vendit dhe në hipodrom. Dizajni Audi TT RS duket shumë tërheqës dhe modern. Dizajnerët arritën të kombinojnë luksin dhe konçizen.

Audi TT RS general form
Audi TT RS side view
Audi TT RS back view

Shitja e Audi në qytete të tjera