Njoftimet Premium

Në Evropë, shitja e kompakt crossover Audi SQ2 filloi në fillim të 2019 me një çmim në rajon prej 45,000 euro për veturë në një konfigurim bazë, por mjaft të pasur, në të cilin: timon sportiv multifunksional, sedile sportive, me mbështetje laterale, kontroll të veçantë të klimës, sistem multimedial MMI touch me ekran me ngjyra, pedale me mbulesa çeliku inox dhe futje dekorative në panelin e përparme të aluminit pa shkëlqim. Modifikimi i SQ2 ndryshon nga Q2 me mekanizma të zgjeruara të frenimit, përveç kësaj, lartësia e SQ2 është ulur me 20 mm krahasuar me crossover standard Q2. Motori i fuqishëm 2,0 TFSI (300 kuaj fuqi), shpejtësia dhe makina me katër rrota sigurojnë mbingarkimin Audi SQ2 me dinamikë të përshpejtimit nga 0 në 100 km/h në vetëm 4.8 sekonda.

Audi SQ2 general form
Audi SQ2 side view
Audi SQ2 back view

Shitja e Audi në qytete të tjera