Njoftimet Premium

Shitja e Audi RS6 në Shqipëri

Audi rs6 viti 2008 motorr 5.2 benzine 580 hp ne gjendje perfekte, makina eshte me dokumente shqiptare qe I mbarojne ne Gusht 2020, nderrohet! Tiranë
E shitur
audi rs6 super makin 4.0 tfsi twin turbo 650. shitet per arsye mosperdorimi qmimi 26.000 eur. mundesi nderri. me nderrim ka qmim tjt Tiranë
E shitur

Audi RS6 mund të përshkruhet shkurtimisht si një makinë sportive në pjesën e pasme të një makine të klasës së biznesit. Historia e këtij modeli fillon në 2002 dhe gjenerata e tretë Audi RS6 është duke u prodhuar. Vëmë re se, ky është modeli i parë i linjës RS, të cilën ata filluan të shesin në tregun e Amerikës së Veriut. Ky model qëndron në krye të serisë Audi A6 dhe dallon nga një motor me motor të fuqishëm, pezullim sportiv, si dhe të gjitha rrotat aktive dhe një model të pasur në versionin bazë. Audi RS6 u bë përfaqësuesi i tretë i familjes RS pas RS2 dhe RS4, të cilat u prodhuan në 1994 dhe 2000, respektivisht. Dy gjeneratat e para të makinës u prodhuan në sedan dhe portobagazh. Në gjeneratën e tretë, e cila është prodhuar nga 2013, vetëm portobagazh RS6 Avant, mbeti.

Audi RS6 general form
Audi RS6 side view
Audi RS6 back view

Shitja e Audi në qytete të tjera