Njoftimet Premium

Audi RS Q8 ne shitje në Shqipëri

-Audi RSQ8; ; -4.0 benzin; ; -Viti 2020; ; -24.858 km; ; -Full option; ; -Full carbon fiber inside; ; -mimi 141.700 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
141 700€

Crossover Audi RS Q8 u zbulua zyrtarisht në ekspozitën e automjeteve në Los-Anxhelos në fund të vitit 2019. Kjo makinë është e pajisur me një motor biturbo V8 katër litёrsh me një kapacitet 600 kuaj fuqi. Vlen të përmendet se i njëjti motor është instaluar në universal-in RS6 dhe liftback-un RS7. Crossover-i RS Q8 merr shpejtёsi deri 100 km/orë në vetëm 3.8 sekonda dhe shpejtësia maksimale është 305 km/orë. Për krahasim, Lamborghini Urus, i cili është bërë në të njëjtën platformë dhe ka një motor V8 prej 4.0 litra me 650 kuaj fuqi, merr shpejtёsinё deri në 100 km/orë në 3.6 sekonda. Motori RS Q8 është çiftuar me një kuti shpejtësie automatike me tetë marshe. Pajisja standarde e Audi RS Q8 përfshin disqet e rrotave 22-inç dhe suspensionin e ajrit me mundësinё për të rregulluar hapsirën nga toka në diapazonin 90 milimetra. Si opsion, rrotat 23-inç janë në dispozicion.

Audi RS Q8 general form
Audi RS Q8 side view
Audi RS Q8 back view

Shitja e Audi në qytete të tjera