Njoftimet Premium

Shitja e Audi në Shqipëri

Shitet; ; Marka, Modeli: Audi Q5 2.0T Quattro; ; Viti: 2013; ; Kambjo: automat; ; Lenda Djegese: Benzin; ; Targa: dogan e paguar; ; Km: 186.000; ; Ngjyra: e zeze; ; Opsionet shtese: senso. Tiranë
14 900€
-Audi A6 35 TFSI; ; -1.8 benzin; ; -Viti 2015; ; -111.800 km; ; -Full option; ; -mimi 16.250 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
16 250€
-Audi S7; ; -4.0 benzine 450hp; ; -Viti 2014; ; -139.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 23.700 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
23 700€
-Audi A3; ; -1.4 benzine 150hp; ; -Viti 2016; ; -127.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 13.800 deri ne Durres pa dogane; ; @illyriamotors Durrës
13 800€
-Audi A4 S Line; ; -2.0 benzine 211 hp; ; -Viti 2012; ; -148.777 km; ; -Perfect condition; ; -mimi 10.700 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
10 700€
-Audi Q5 40TFSI; ; -2.0 benzine 225hp; ; -Viti 2015; ; -168.500 km; ; -Full service history; ; -Perfect condition; ; -mimi 14.700 deri ne Durres pa dogane; ; @illyriamotors Durrës
14 700€
-Audi A8L Quattro; ; -4.0T benzin; ; -Viti 2013; ; -190.000 km; ; -Full option; ; -mimi 14.300 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
14 300€
-Audi S8 Pro line plus Exlusive; ; -4.0 benzine 520 hp; ; -Viti 2013; ; -169.000 km; ; -Full option; ; -Full service history; ; -mimi 23.600 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
23 600€
-Audi A3 sedan; ; -1.8 benzine TFSI; ; -Viti 2015; ; -91.784 km; ; -Full option; ; -Full service history; ; -Makina ndodhet ne Tirane ne gjendje perfekte e gateshme per do lloj prove; ; -mimi 19.000. Durrës
19 000€
I diskutueshëm
-Audi A7; ; -3.0 benzine turbo; ; -Viti 2012; ; -90.000 km; ; -Full option; ; -mimi 13.700 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
13 700€
-Audi Q2L 30e-Tron; ; -Viti 2021; ; -0 km; ; -Full elektric; ; -Full option; ; -Range 265 km; ; -DOGANA 0 lek; ; -mimi 33.000 deri ne Durres; ; ; ; @illyriamotors Durrës
33 000€
-Audi A6; ; -3.0 benzin; ; -Viti 2012; ; -77.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 13.900 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
13 900€
-Audi A8 L; ; -3.0 benzine; ; -Viti 2014; ; -193.396 km; ; -Full option; ; -mimi 14.100 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
14 100€
-Audi S3; ; -Viti 2016; ; -197.000 km; ; -Full option; ; -mimi 16.300 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
16 300€
-Audi A6 S-Line 45TFSI Quattro; ; -2.0 benzine; ; -Viti 2020; ; -11.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 42.500 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
42 500€

Shitja e Audi. Historia e markës

Audi

Marka Audi nuk ka nevojë për reklama të tepruara, sepse ky prodhues i makinave gjermane nga Ingolstadi ka qenë flamurtari i industrisë së makinave botërore për shumë dekada. Edhe pse kompania ka kaluar kohë të vështira, sot ajo prodhon makina që shiten në më shumë se njëqind vende të botës.

Automjeti i markës Audi përfaqëson në vetvete një mjet transporti cilësor dhe të besueshëm, që miliona njerëz në mbarë botën preferojnë. Kompania i kushton shumë vëmendje jo vetëm pajisjeve teknike të automjeteve të saj, por edhe pamjes së jashtme të tyre dhe komoditetit të pasagjerëve. Automjetet Audi kanë forma të buta aerodinamike, por, në të njëjtën kohë, në to ndjehet forca dhe fuqia që ju lejojnë të ndiheni të sigurt në çdo situatë.

Gama e modeleve Audi është aq e gjerë, sa edhe shoferi më me pretendime do të mund të zgjedhë makinën që përmbush të gjithë kërkesat e tij. Këto mund të jenë makina të vogla të qytetit, modelet business class, crossovers kompakt dhe me madhësi të plotë si dhe makina universale për zotëruesit e familjeve të mëdha. Kurse tifozët e shpejtësive të larta do të pëlqejnë automobilat sportivë të viteve 30, veturat me tavan të hapshëm, veturat dydyershe, modelet sportive dhe, natyrisht, supermakinat. Me një linjë të tillë të shumëllojshme mund të mburren jo të gjithë gjigantët e industrisë globale të automobilëve.

Shitja e Audit në Shqipëri

Audi

Tregu i automjeteve në Shqipëri aktualisht po përjeton një periudhë lulëzimi. Shoferët kanë filluar të tregojnë interes në marka të ndryshme dhe të kërkojnë modelin më të përshtatshëm për veten e tyre. Shqiptarët janë vlerësues të shkëlqyeshëm të makinave cilësore dhe të fuqishme, duke lejuar zhvillimin e shpejtësisë së lartë. Edhe pse vendi nuk ka sheshe të mëdha, banorët e tij duan të arrijnë në destinacionin e udhëtimit të tyre sa më shpejt që të jetë e mundur. Pikërisht, për shoferë të tillë makinat e markës Audi janë zgjedhja ideale.

Makinat e kësaj marke janë kaq të besueshme, saqë nuk është frikë të bësh një udhëtim në serpentina malore dhe në pjesë të rrezikshme rrugësh. Jo më kot janë në gjendje t'i rezistojnë testeve të shumta të përplasjeve, duke treguar në to disa nga rezultatet më të larta. Me këto makina mund të bëni udhëtime të gjata, pa u shqetësuar se ky mjet transporti nuk do t’ju kthejë më në shtëpi.

Nëse dëshironi të blini Audi, atëherë në site-in tonë mund të gjeni një seri të tërë ofertash të mrekullueshme. Shitësit vënë informacionin më të plotë në lidhje me makinën e tyre dhe karakteristikat e saj, gjë që ju lejon të krijoni opinionin tuaj për të. Njoftimet përditësohen çdo ditë, kështu që nuk mund të shqetësoheni: makina e ëndrrave do të gjendet në kohën më të shkurtër të mundshme.

Shitja e automjeteve të përdorura në Shqipëri

Audi

Me makinat e përdorura të markës Audi, blerësit kanë absolutisht marrëdhënie tjetër, sesa me markat e tjera. Dhe jo më kot, sepse Audi kryesonte në klasifikimin e automjeteve më të mira të përdorura, duke lënë prapa prodhuesit më me emër të automjeteve.

Dhe kjo nuk është një surprizë, sepse prodhuesit e mjeteve të transportit, me vëmendje maksimale, studiojnë procesin e prodhimit, duke filluar nga zgjedhja e furnizuesve të komponentëve dhe duke përfunduar me kontroll të vazhdueshëm të cilësisë në linjat e tyre të montimit. Edhe detajet më të vogla kontrollohen me kujdes nga departamenti i cilësisë, kështu që kompania mund të garantojë nivelin e lartë dhe besueshmërinë e produkteve që prodhon. Prandaj, ju mund ta konsideroni blerjen e një makine Audi të përdorur si një bashkëpunim afatgjatë dhe një investim të mirë të kursimeve tuaja.

Shitja e Audi në qytete të tjera