Njoftimet Premium

Shitja e Alfa Romeo GTV në Shqipëri

shitet ose nderrohet alfa romeo gtv spo. benzin + gas 2.0,; viti 2002 ne gjendje shum te mire; mundesi nderrimi +; 0692605689 Elbasan
E shitur
shitet ose nderrohet ALFA ROMEO GTV SPO. 2.0 benzin + gas e 2003, taksat te pagua. kolaudim siguracion nuk k; ne gjendje te mire sherbime te sapo ber; cel: 0692605689 Elbasan
E shitur
shitet ose nderrohet alfa romeo gtv sport 2.0 benzine + gas te shkruajtur ne leje qarkulli. impiant sekuenci. Makina eshte ne gjendje shum te mire te gjitha sherbimet e be. me taksa t. Elbasan
E shitur
alfa romeo ne gjendje perfekt disqe sport kabrio funksionale ideale per ver dhe shum e kendshme si maki. e sapo doganua. viti 1999. makina eshte motorr benzine me pak kilometra dhe llamari. Tiranë
E shitur
Kamioncina eshte e sjelle nga itali; E perdorur shum pak ne shqiperi; Eshte vet shkarkuese; Ne gjendje shum te mir pune; Pa letra Tiranë
E shitur

Prodhimi i coupe Alfa Romeo GTV filloi në fabrikën e Milanos në vitin 1995. Bazë për krijimin e kësaj makine u mor platforma Fiat Tipo 2. Kishte katër vende brenda makinës, por vetëm fëmijët mund të strehohen në vendet e pasme, pasi nuk kishte hapësirë të mjaftueshme për pasagjerë të rritur. GTV ishte e pajisur me një motor benzinë me katër cilindra me 2.0 litra benzinë (165 kuaj fuqi) dhe gjithashtu edhe motorë V6 2.0 litra (192 kuaj fuqi) dhe V6 3.0 litra (235 kuaj fuqi). Kutia e shpejtësisë mund të ishte vetëm mekanike: me pesë shpejtësi ose gjashtë shpejtësi, në varësi të versionit. Në vitin 1998, u krye ristilimi i parë e këtij modeli. Ristilimi i dytë ishte në vitin 2003. Prodhimi i Alfa Romeo GTV përfundoi në vitin 2005. Janë bërë gjithsej 80,700 të GTV.

Forma e përgjithshme e Alfa Romeo GTV
Alfa Romeo GTV pamje anësore
Alfa Romeo GTV pamje e pasme

Shitja e Alfa Romeo në qytete të tjera