Njoftimet Premium

Alfa Romeo Giulia është një makinë luksoze e prodhuar nga kompania italiane Alfa Romeo që nga shkurti i vitit 2016. Alfa Romeo Giulia është e pajisur me motorë benzine dhe nafte me fuqi nga 197 deri në 276 kuaj fuqi. Versioni Quadrifoglio është i pajisur me një motor V6 me dy turbina me 2.9 litra, i cili u krijua posaçërisht për këtë makinë nga specialistë e kompanisë Ferrari. Fuqia e këtij modifikimi është 503 kuaj fuqi, dhe konsumi mesatar i karburantit është 8.5 litra për 100 kilometra. Në vitin 2016 në Motor Show Gjeneva u prezantua Giulia AE (Advanced Efficiency) me një motor nafte 2.2 L I4 Multijet II AE me 178 kuaj fuqi dhe një kuti e shpejtësisë me 8 shpejtësi. Ky motor konsumon vetëm 4.2 litra karburant në 100 kilometra.

Forma e përgjithshme e Alfa Romeo Giulia
Alfa Romeo Giulia pamje anësore
Alfa Romeo Giulia pamje e pasme

Shitja e Alfa Romeo në qytete të tjera