Njoftimet Premium

Shitja e Alfa Romeo Brera në Shqipëri

Makina esht vetem me dogan te paguar ka nevoi per ca sherbime te vogla esht shum e paster si makin si mrenda ashtu dhe jasht Shkodër
E shitur
Shes Alfa Romeo Brera 2.2 jts 185 cv viti 12/2005 full optiona; Drita xeno (follow m) disqe 17", goma 90%, pasqyra elektrike me rezistence, sensor parkimi, kopjuter bordi, 6 marsha, cruis. Tiranë
E shitur
Shitet alfa romeo brera viti 2009 ne gjendje shum te mire me dekumenta te rregullta deri ne dhjetor 2018; 2.2 benzin; Cmimi 6000 euro i diskutushem Tiranë
E shitur

Prodhimi i coupe sportive Alfa Romeo Brera filloi në vitin 2005. Kjo veturë është prodhuar në fabrikën e kompanisë Pininfarina. Një motor benzinë 2.2 litër (185 kuaj fuqi) dhe një motor 2.4 litra turbodiesel (200 kuajfuqi) u instaluan në Brera. Të dy këto modifikime kishin rrota aktive të përparme dhe versioni i lartë me një motor V6 benzinë 3.2 litra me një kapacitet 260 kuaj fuqi ishte bërë vetëm me katër rrota aktive. Në vitin 2009, u bë ristilimi i Alfa Romeo Brera: u shfaqën motorë të rinj dhe ndryshime të vogla ndodhën në interior të makinës. Brera ishte e pajisur me kuti shpejtësie me gjashtë shpejtësi: mekanike, robotike selespeed ose automatike nga kompania Aisin. Prodhimi i kësaj coupe u përfundua në fund të vitit 2010, u bënë gjithsej 21.786 vetura.

Alfa Romeo Brera general form
Alfa Romeo Brera side view
Alfa Romeo Brera back view

Shitja e Alfa Romeo në qytete të tjera