Njoftimet Premium

Shitja e Alfa Romeo 4С në Shqipëri

Alfa Romeo 2.0 benzin gas e shenuar ne leje te qarkullimit me klima me goma te reja me disje 17 me kseno me sherbime te te kryera nderrim vaj filtrra rrip faze filtrra gazi filter ajri gomina m. Elbasan
E shitur
Makina e sa po ardhur me dogan te paguar me kilometra 90 mij te bera gjendja perfekte motor 1.6 benzin + gaz auto Tiranë
E shitur

Alfa Romeo 4C është një makinë sportive kompakte dyvendëshe, prodhimi i së cilës filloi në vitin 2013 nga kompania italiane Alfa Romeo. Kjo makinë e mori emrin e saj nga numri i cilindrave në motor. 4C ka një turbomotor me benzinë me katër cilindra me kapacitet 1.75 litra dhe 240 kuaj fuqi. Ekziston vetëm një kuti e shpejtësisë - robotike me gjashtë marshe. Sistemi modern i Alfa DNA ndihmon shoferin e kësaj makine, kontrollon motorin, frenat, timonin, amortizatorët dhe kutinë e shpejtësisë. Sistemi Alfa DNA ka disa mënyra: Dynamic, Normal, All Weather и Race. Kroskoti Alfa Romeo 4C është plotësisht dixhital dhe në varësi të mënyrës ka ngjyrën e tij: të kuqe, gri, blu dhe të verdhë. Çmimi i 4C në Evropë fillon nga 56,000 euro.

Alfa Romeo 4С general form
Alfa Romeo 4С side view
Alfa Romeo 4С back view

Shitja e Alfa Romeo në qytete të tjera