Njoftimet Premium

Shitja e Alfa Romeo 147 në Shqipëri

Shitet alfa romeo viti prodhimit dhjetor 2003 1.9 nafte Kambio manuale sallon lekure me te gjitha sherbimete bera Tiranë
E shitur
Shitet Alfa Romeo E Sapo Targuar model 147 viti 2005 motor 1.9 naft JTD MULTIJET, me letra te paguara der ne Dhjetor 2019.Makina eshte ne gjendje perfekte e gatshme per cdo lloj kontrolli. Fier
E shitur
Makina eshte ne gjendje te mir pune, motorr 1.9 Diesel, 6 marsh. Me 3 port. letra deri ne shtator te viti 2019. makina shitet ose nderrohet + - diferenc. cmimi i diskutieshe. Shkodër
E shitur
VETTURA VISTA E PIACIUTA NELLO STATO IN CUI SI TROVA - NO GARANZIA, FRIZIONE E VOLANO ESEGUITI, MARCIANTE Itali
E shitur

Hatchback Alfa Romeo 147, krijuar në platformën e sedanit Alfa Romeo 156, u prodhua nga viti 2000 deri në vitin 2010. Në vitin 2001, makina mori titullin "Makina Evropiane e Vitit". Modeli 147 u prodhua në dy versione karrocerie: hatchback me tre dyer dhe hatchback me pesë dyer. Kjo makinë ishte e pajisur me motorët 1.6 TS (105 ose 120 kuaj fuqi), 2.0 TS (150 kuaj fuqi) dhe me turbodieselë 1.9 JTD me fuqi nga 100 deri në 170 kuaj fuqi, në varësi të modifikimit. Nga viti 2002 deri në 2005, blerësve iu ofrua një hatchback “i nxehtë” 147 GTA me një motor V6, 3.2 litër me kapacitet 250 kuaj fuqi. Alfa Romeo 147 u prodhua për dhjetë vjet, duke u bërë një nga makinat familjare më të njohura kompakte në Evropë. Në total, u prodhuan rreth 580,000 makina të modelit 147.

Alfa Romeo 147 general form
Alfa Romeo 147 side view
Alfa Romeo 147 back view

Shitja e Alfa Romeo në qytete të tjera