Njoftimet Premium

Shitja e Alfa Romeo në Shqipëri

Alfa Romeo Giulietta 2.0 diesel viti 2012, km 107000, Start& Stop, fener Bi-Xenon me autonivelues dhe larje, bluetooth, USB, kompiuter bordi, sejdile Quadrifoglio me ngrohje, 4 xhama elektrik. Durrës
8 500€
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, motorr 1.9 nafte jtd 16 valvola, gt, disegno bertone, kambio manuale 6 marshe, viti prodhimit 12/2006, sallon lekure, klima, mbyllje qendrore, abs, asr. Tiranë
3 300€
Shitet Alfa Romeo 159 1.9 JTD m viti 2007 kambio manuale 6 + R marshesallon ngjyre bezheme komanda ne timonklima dixhitalesensore parkimisensore shiu4, goma te rejaMakina i ka te gjitha sherbimet. Durrës
3 600€
Alfa Romeo 159 SW, 1.8 MPI, Benzine + Gaz, Vit prodhimi 2007. Gjendje perfekt; ; Rripi i fazes i nderruar, goma te reja, A/C Klima, sensor parkimi perpara dhe mbrap; ; Makine e gateshme per cdo prov. Tiranë
3 600€
Shitet Alfa Romeo E Sapo Targuar model 147 viti 2005 motor 1.9 naft JTD MULTIJET, me letra te paguara der ne Dhjetor 2019.Makina eshte ne gjendje perfekte e gatshme per cdo lloj kontrolli. Fier
2 800€
VETTURA VISTA E PIACIUTA NELLO STATO IN CUI SI TROVA - NO GARANZIA, FRIZIONE E VOLANO ESEGUITI, MARCIANTE Itali
1 200€
Shes Alfa Romeo ne gjendje super e gatshme per cdo lloj prove salloni meshin pan. sensor parkim. sensor shi. navi. serdilje elektrike me ngrohj. me 6marsha i interesuari te tel 0698250874 m. Lushnjë
1 800€
Shitet makina n gjndje shum t mir pu. Me dokumenta t paguara deri n fillim t 2019. mimi me marrveshje Kavajë
E shitur
Makina eshte me te gjitha sherbimet e bera, 125.000km,; 1.4 benzine, eshte ne gjendje super te mir Tiranë
E shitur
Okazion shitet ose ndrohet me makin me kamjo automatike ne gjendje shume te mire servis i ber apsolut te kontrollohet nga blersi ku te doj eshte ne gjendje shume te mire goma te reja vaj filtr. Tiranë
E shitur
shitet alfa romeo gt e sapo ardhur nga italia me dogan te paguar, e pa perdorur ne shqiperi, makina eshte ne gjendie shum te mire ska nevoi per sherbim; telefonata serioz Tiranë
E shitur
Shitet alfa romeo mito 1.4 turbo benzine shume e shpejte 180. Makina eshte ne gjendje perfekte pu. Per me teper 0685824384 CMIMI I DISKUTUESHE Tiranë
E shitur
Shes alfa romeo mito e posa ardhur nga zvicrra; Asht makin e bukur dhe shum e ruajtur; Me km te garantuara 150000; Makina gjindet ne kosov gjilan; Kon + 37744144779 vibee Tiranë
E shitur
makina esht gati per dogan Tiranë
E shitur
Shitet alfa romeo brera viti 2009 ne gjendje shum te mire me dekumenta te rregullta deri ne dhjetor 2018; 2.2 benzin; Cmimi 6000 euro i diskutushem Tiranë
E shitur
Alfa Romeo 2.0 benzin gas e shenuar ne leje te qarkullimit me klima me goma te reja me disje 17 me kseno me sherbime te te kryera nderrim vaj filtrra rrip faze filtrra gazi filter ajri gomina m. Elbasan
E shitur
Alfa romeo Gt full me navigato sport disqe alumini letra per 1 vit te preme ne gjendje shum te mire me shum info 0693422423 Durrës
E shitur
shitet ose nderrohet alfa romeo gtv spo. benzin + gas 2.0,; viti 2002 ne gjendje shum te mire; mundesi nderrimi +; 0692605689 Elbasan
E shitur
Shes Alfa Romeo ne gjendje perfekte shum ekonomike ne gjendje motorrike shum te mir sherbime te sa po bera Tiranë
E shitur
Makina esht ne gjendje te shkelqyer, shum sportive dhe shum e fuqishme, 1.4 turbo/benzin 6 + R marsha 180 kuaj fuqi, dhe quadrifogli. cmimi pa dogan Elbasan
E shitur

Shitja e Alfa Romeo-s

Alfa Romeo është një markë e njohur italiane që prodhon makina me cilësi të lartë. Në sajë të karakteristikave aerodinamike dhe motorëve të fuqishëm,kjo markë është vendosur fort në trasetë e garave në segmente dhe klasa të ndryshme.

Aktualisht, automjetet e markës Alfa Romeo prodhohen në qytetin Modena (Itali) në fabrikën Maserati, që tregon një cilësi të lartë të montimit dhe vëmendje të përqendruar te dejalet më të vogla.Furnizuesit e komponentëve janë fabrikat më të mëdha italiane,të cilat specializohen në prodhimin e detaleve për supermakinat më të mira në botë.

Alfa Romeo është një mjet transporti i besueshëm, që do të shërbejë me besnikëri për shumë vite. Për shkak të popullaritetit të saj në botën e garave,makina është blerë nga dashamirësit e shpejtësive të larta për të cilët është e rëndësishme që automjeti kategorikisht t’i bindet timonit, të jetë dinamik dhe të dallohet në rrugë.

Kjo markë arriti të fitojë popullaritet në mesin e vlerësuesve të makinave të bukura dhe origjinale. Me fjalë të përgjithshme, që në muajt e parë të shfaqjes në Shqipëri, marka fitoi popullaritet dhe nisi të shitet mirë. Në faqen tone të internetit, ju do të gjeni një gamë të plotë modelesh, të paraqitur në territorin e Shqipërisë me çmimet më të volitshme. Ju mund të shikoni me kujdes të gjitha karakteristikat e mjeteve të transportit, të krahasoni disa modele me njëri-tjetrin si dhe të sqaroni momentet e pakuptueshme direkt nga pronarët e makinave të shitura.

Shitja e Alfa Romeo-s në Shqipëri

Alfa Romeo

Shqipëria është një vend malor me peizazhe të bukura,me të cilat ju kënaqeni duke i parë nga dritarja e automjetit tuaj, duke lëvizur nëpër serpentina të shumta malore. Për t'u ndjerë i sigurt në këto pjesë të vështira të rrugëve, blini një nga modelet e Alfa Romeo-s dhe kënaquni plotësisht me fuqinë dhe bukurinë e përfaqësuesit auutokton të industrisë italiane të makinave.

Shqiptarët njihen për dashurinë e tyre ndaj makinave, të cilat kanë dhënë prova si lloje cilësore dhe të besueshme të transportit. Popullsia pëlqen ngarjen e shpejtë të makinës dhe vlerëson mundësinë për të arritur nga një pikë në tjetrën në një kohë të shkurtër. Për momentin, rrugët në vend po riparohen në mënyrë aktive, po ndërtohen autostrada të reja, që nënkupton një rritje të numrit të makinave për frymë.

Prandaj, site-t me njoftime për shitjen dhe blerjen e makinave kanë kërkesë të madhe te shoferët. Çdokush që dëshiron, mund të gjejë një variant të pranueshëm dhe të marrë makinën e ëndrrave, përfshirë markën Alfa Romeo. Alfa Romeo e gjeneratës së re dhe modelet më të vjetra tërheqin në mënyrë të barabartë vëmendjen me linjat e tyre të lëmuara, dizajnin e bukur, si dhe fuqinë e fshehur nën kapotën e një hamshori race italiane. Makina të tilla justifikojnë plotësisht paratë e investuara në to.

Shitja e makinave të përdorura Alfa Romeo

Alfa Romeo

Në mënyrë që të shesin me sukses një makinë me kilometrazh, pronarët e makinave organizojnë të ashtuquajturën përgatitje para shitjes. Ajo përfshin një kontroll teknik të plotë, nëse është e nevojshme riparimet e vogla ose të mesme të defekteve të zbuluara, zëvendësimin e detyrueshëm të (vaj, antifriz etj.). Gjithashtu, duhen zëvendësuar elementet filtruese dhe duhet bërë pastrimi kimik i brendshëm.

Pas manipulimeve të tilla, makina do të duket shumë më tërheqëse dhe pronari i saj i ri do të ketë kënaqësinë të ulet në timonin e makinës së tij të blerë. Në Shqipëri i duan dhe i vlerësojnë makinat, ka një numër të madh servisesh dhe lavazhesh për makinat. Banorët janë krenarë për faktin se makinat që ata drejtojnë janë gjithmonë të pastra. Në çdo rajon ka larje makine dhe stacione të shërbimit teknik, kështu që nuk do të jetë e nevojshme të shqetësoheni për defektin teknik të kalit tuaj të hekurt.

Shitja e Alfa Romeo në qytete të tjera