Në janar të vitit 2022, u përmblodhën rezultatet e konkursit vjetor amerikan North American Car, Truck and Utility Vehicle of the Year. Këtë vit, lista fillestare e...

Reperi i njohur rus Timati (Timur Yunusov) ka treguar blerjen e tij të radhës të shtrenjtë në Instagram. Këtë herë blerja e shtrenjtë ishte coupe...

Kompania japoneze Mazda ka zbuluar sedanin dhe hatchback-un e rinovuar Mazda 3 të vitit 2022. Ky model do të ketë një version të ri special, një ngjyrë...

Segmenti SUV po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar me kalimin e kohës, dhe çmimet për benzinë dhe naftë në pikat e karburantit janë vazhdimisht në rritje. Në këtë...

Kompania Mitsubishi Motors ka prezantuar zyrtarisht crossover-in e ri elektrik Airtrek. Prezantimi publik i kësaj makine u bë në ekspoziten ndërkombëtare të...

Crossover-i i ri Kia Sportage i gjeneratës së pestë është shumë i popullarizuar në tregun e Koresë së Jugut. Sipas shifrave zyrtare, në nëntor...